AKTUALNOŚCI  2013

II Festiwalu Badmintona - 15.12.2013 Pabianice

W niedzielę w Pabianicach odbył się II Międzynarodowy Turniej Badmintona. Przyjechali zawodnicy z Łodzi, Kalisza, Opola, Warszawy, Suchedniowa, Płocka oraz goście z Ukrainy, Bangladeszu, Chin i Wietnamu. Imprezę uświetnili: Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura, który od lat wspiera pabianickiego badmintona; przewodniczący Rady Gminy Pabianice Arkadiusz Jaksa oraz dyrektor II LO w Pabianicach Krzysztof Zajda.

71 zawodników grało na 7 matach w Hali Sportowej przy ul. Św. Jana, dzięki gościnności dyrektora Zajdy. Rozegrano ponad 100 meczy, wiele bardzo zaciętych, trzysetowych i na przewagi.
Gościem imprezy była Pani Kamila Augustyn jedna z najlepszych polskich badmintonistek, olimpijka z Londynu. Pani Kamila podarowała Prezesowi Łódzkiego Wojewódzkiego Związku Badmintona Mariuszowi Popa, śliczną badmintonową choinkę. Turniej odwiedziła również trener kadry Polski juniorów młodszych Pani Dorota Danielak z zaprzyjaźnionego klubu KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze sportu i przyjaźni, a badmintoniści już dziś zapisywali się na kolejny pabianicki turniej.

Wygrani w poszczególnych kategoriach:

Singiel kobiet FUN

I Katarzyna Wężyk/ Maciej Kacprzak
II Anna Kaźmierkowska/ Jarosław Marciniak
III Dorota Gawrońska-Popa/ Mariusz Popa

Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzika i Młodzika Młodszego - 25.11.2013 Kępno

Sukcesem zakończył się blisko 24-godzinny wyjazd zawodników UKS Korona Pabianice na Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzika i Młodzika Młodszego organizowany w Kępnie.
Swój pierwszy zwycięski mecz w turnieju ogólnopolskim dziewcząt zanotowała Joanna Klimczak, również jedno zwycięstwo zanotował Natan Hemer w grze pojedynczej. Trzy zwycięstwa w grze pojedynczej, docierając aż do półfinału, odniósł Artur Gwiazdowski, gdzie zajął IV miejsce w całym turnieju.
Największy sukces i III miejsce na podium odnieśli w grze podwójnej Artur Gwiazdowski i Natan Hemer.
Turniej w Kępnie po raz pierwszy transmitowany był poprzez łącze internetowe i dzięki temu rodzice i sympatycy badmintona mogli oglądać zmagania i wyniki zawodników na całym świecie. Na koniec turnieju wśród wszystkich uczestników zawodów był losowany rower sportowy oraz 2 tablety które powędrowały do zawodników z innych klubów Polski.

Memoriał Cioska i Kotwina - 10.10.2013 Suchedniów

Gratulacje dla Natalki Mróz uczennicy gimnazjum nr 3, zawodniczki UKS Korona za zdobycie I miejsce w grze podwójnej wraz z Pauliną Obara MKS Orlicz Suchedniów - kategoria junior młodszy. Natalka zdobyła również 5 miejsce w grze singlowej. W turnieju rywalizowała z zawodniczkami trenującymi już od 7-8 lat.

I turniej BADMINTONA dla NAUCZYCIELI oraz UCZNIÓW - 6.10.2013 Pabianice

W dniu 06 października 2013 w Pabianicach w Powiatowej Hali Sportowej przy II LO ul. Św. Jana, został rozegrany I Turniej Badmintona dla nauczycieli, dzieci i młodzieży. Zgłosiło się  90 uczestników (Pabianice, Łódź, Piotrków Trybunalski, Łęczyca oraz  Kalisz) grających w 6 kategoriach.
Łącznie zostało rozegranych 210 meczy, na 7 kortach. Organizatorem turnieju pod patronatem Starosty Pabianickiego Pana Krzysztofa Habury oraz Dyrektora II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach Pana Krzysztofa Zajdy był Uczniowski Klub Sportowy KORONA.

I Festiwal Badmintona - 8-9.06.2013 Pabianice

Ponad 200 osób wzięło udział w I Międzynarodowym Festiwalu Badmintona pod Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Pana Zbigniewa Dychto oraz Starosty Pabianickiego Pana Krzysztofa Habury. W Powiatowej Hali Sportowej przy II LO ul. św. Jana zawodnicy grali przez około 30 godzin. W sobotę od rana w Pabianicach rozgrywano turniej dla dorosłych. Zaraz po nim rozpoczęła się I Pabianicka Noc Badmintonowa - rozgrywki trwały do białego rana.
W niedzielę od rana pod siatką rywalizowali najmłodsi badmintoniści. W ten sposób lotka latała nad siatką niemal bez przerwy od godz. 9.00 w sobotę do godz. 16.00 w niedzielę.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych - 24-26.05.2013 Ostrów Wielkopolski

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie Ostrów Wielkopolski 24-26.05.2013r.

Młodzi badmintoniści z Pabianic uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych. To były pierwsze poważne emocje i sportowa rywalizacja na tak wysokim poziomie. Gratulujemy zaangażowania i woli walki ;)

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 11.05.2013 Suchedniów

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Suchedniów 11.05.2013r.
III miejsce Gra podwójna Natalia Mróz (UKS KORONA) i Paulina Papierak (KKS Ruch Piotrków)

Turniej Gimnazjów - 20.04.2013 Pabianice

W dniu 20.04.2013r. Gimnazjum nr 3 w Pabianicach gościło 32 zapalonych badmintonistów z  pabianickich oraz łódzkich gimnazjów w turnieju pod Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic.

Tydzień wcześniej rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych. Łączna liczba dzieci i młodzieży grająca w badmintona to 92 uczniów.

W sobotę najliczniejszą grupę stanowili uczniowie GIM 3, ale oprócz nich grali również zawodnicy z: GIM 1, GIM 2, GIM a’Paulo, GIM „Heureka”, GIM Piątkowisko oraz GIM Łódź.

Pierwsza część turnieju rozegrana została w grupach. W drugiej części najlepsi zawodnicy, wyłonieni z grup, rywalizowali ze sobą o czołowe miejsca.

Najlepsi okazali się:

Dziewczęta: