Historia 


W dniu 9 lutego 2010r. w Pabianicach powstało stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy KORONA. Założyli je pasjonaci sportu, amatorzy gry w badmintona - Rafał Grenda i Mariusz Popa. Zaangażowanie, hart ducha i wytrwałość założycieli pozwoliło stworzyć miejsce w Pabianicach do gry i nauki tej wspaniałej dyscypliny sportu. 


Zarząd UKS KORONA zaraził swoją pasją urzędników miasta, którzy cały czas wspierają ich działania, między innymi przy organizacji turniejów. 24 kwietnia 2010r. klub otrzymał licencję w Polskim Związku Badmintona. Na początku sezonu 2015/2016 klub rozpoczął współpracę z nowym trenerem - Panią Swietłaną Kosenchuk z Ukrainy. Klub działa w kilku miejscach w Pabianicach, szkoli kilkudziesięciu młodych ludzi i zrzesza ponad 160 członków.
 

Badminton


jest dyscypliną sportową dynamicznie rozwijającą się również w naszym kraju. Sport ten może być źródłem radości i satysfakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i ludzi dorosłych. Badminton nie tylko pozwala na zrównoważony rozwój i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, ale również wyzwala w ludziach nowe pokłady energii, uczy systematycznej pracy oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu.

Liczymy na Państwa współpracę w propagowaniu idei zdrowego i aktywnego stylu życia poprzez poinformowanie nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów i ich rodziców o możliwości korzystania z naszych zajęć, jednocześnie jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje z Państwa strony. 

Copyright ©2016 UKS Korona Pabianice, All Rights Reserved.