AKTUALNOŚCI  2018

17.12.2018r  Świąteczne Spotkanie  Klubowe

 
W ramach spotkania świątecznego odbyły sie gry i zabawy, został rozwiązany konkurs plastyczny"Święta i badminton" oraz turniej dla najmłodszych zawodników Naszego Klubu.
Radość i uśmiech na twarzach dzieci były najlepszym widokiem dla nas wszystkich. Słodki ppoczęstunek oraz wypieki od rodziców (za które serdecznie dziękujemy !!!) osłodziły pociechom spotkanie. Dziękujemy równiez Naszym darczyńcom za ufundowanie nagród dla zawodników na turnieju !!!  
W ramach spotkania odbyła się również zbiórka artykułów szkolnych i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka nr 5 w Pabianicach. i tutaj Nasi podopieczni, jak i rodzice, nie zawiedli !!!
Podarki (aż trzy wielkie pudła) zostały dostarczone do dzieciaków. WIELKIE BRAWA !!! Macie ogromne SERDUCHA !!!
Admin:AniaM(AM)
                                                               
link_do galerii_zdjęć:)

PODZIĘKOWANIA :) :) :)

 
DZIĘKUJEMY BARDZO :) :) :) za wsparcie przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. z siedzibą w Rzeszowie oraz Li-Ning Polska, Naszego Klubu UKS Korona Pabianice poprzez udzielenie darowizny na wsparcie finansowe działalności klubu w tym zakup sprzętu niezbędnego do gry w badmintona. :) :) :)
Dzięki Wam Nasi Zawodnicy, którzy przez cały rok reprezentowali Klub na najwazniejszych zawodach (Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski, Grand Prix .... ), zdobywając medale -  w tym BRĄZOWY medal Mistrzostw polski - otrzymali vouchery podarunkowe.
DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI ZA WSPARCIE !!!
 
                                                                     
 

15.12.2018  Świąteczny  Turniej  Badmintona  MB  Motors  Dzieci  i  Młodzieży  w  Warszawie

 
15.12.2018 roku odbył się Świąteczny Turniej Badmintona MB Motors Dzieci i Młodzieży w Warszawie, gdzie Nasi zawodnicy Julia Koralewska, Klaudia Płusa, Kamil Markus, Szymon Gwiazda i Tetiana Kosenchuk znowu stanęli na podium. BRAWA !!!
W kategorii U13 
- w grze podwójnej Julia (z K. Ziółkowska)  zajęła 3 miejsce 
- w grze pojedynczej Klaudia zajęła 2 miejsce
- w grze podwójnej Klaudia (z H. Banaszak) zajęła 2 miejsce
- w grze pojedynczej Kamil zajął 1 miejsce
- w grze podwójnej Kamil (z J. Wróblewski) zajął 1 miejsce
 
W kategorii U11
- w grze podwójnej Szymon (z J. Dulemba) zajął 2 miejsce
Gratulacje dla zwycięzców i wielkie Brawa dla wszystkich zawodników.
Admin:Aniam(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
link_do galerii_zdjęć :)
artykuł_życiepabianic :)
artykuł_noweżyciepabianic :)
 
                                             

 07-09.12.2018  Klubowe Mistrzostwa Polski w Białymstoku  

 
07-09.12.2018 Klubowe Mistrzostwa Polski dobiegły końca. Nasi zawodnicy może nie stanęli tym razem na podium, ale na kortach pokazali ducha walki, siłę, zaangażowanie i ogromną moc !!!
Walczyli z najlepszymi klubami i zawodnikami z całej Polski, zdobywając bardzo cenne doświadczenie na kortach.  WIELKIE BRAWA !!!
Bardzo dobrze wypadł Młodzik Młodszy U13, który ostatecznie zajął 5 miejsce (po bardzo emocjonującym pojedynku z Klubem UKS Plesbad Pszczyna). W tej kategorii reprezentowali Nas: Kamil Markus, Brian Borowski, Szymon Gwiazda (Żak), Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka. 
W kategorii Młodzik U15 na kortach walczyli: Maksymilian Gwiazda, Kamil Markus (Młodzik Młodszy), Nikola Nowińska, Amelia Jaworska, Hanna Użak ostatecznie zajmując 5 miejsce. Tutaj również Nasi zawodnicy walczyli na kortach do ostniej lotki, pokazując swoją walecznność.
Niestety na miejscu 9/10 uplasował się Nasz Junior Młodszy reprezentowany przez Kacpra Krawczyka i Anastazję Podborską, gdzie do teamu dołączyło dwoje Młodzików - Nikola Nowińska i Maksymilian Gwiazda.
Jesteśmy z Was bardzo dumni !!!
Jako TEAM pokazaliście, że jesteście NAJLEPSI !!!
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
link_do_galerii-zdjęć :)
artykuł_życiepabianic :)
 
       

22-25.11.2018  Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Sianowie

 
BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI NIKOLI NOWIŃSKIEJ  W GRZE PODWÓJNEJ Z ANNĄ KOTLARSKĄ (MKS Garwolin) !!!!
 
W miniony weekend do Sianowa na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików wyruszyło pięciu zawodników naszego klubu: Nikola nowińska, Aleksandra Jacoń, Amelia Jaworska Hanna Użak i Maksymilian Gwiazda.
W czwartkowych kwalifikacjach do gry singlowej brały udział Ola, Amelia i Hania. Niestety tylko Hania pokonała przeciwniczki w dwóch rundach i tym samym dostała się do głównego turnieju. W piątkowych grach singlowych wszyscy nasi zawodnicy, pomimo ogromnej walki, przegali swoje mecze. Gra podwójna Oli i Amelki oraz mieszana Hanny i Maksa również skończyły się na pierwszej rundzie.... ale wielkie brawa za walkę.
Najlepszy wynik w ten weekend osiągnęła Nikola Nowińska w grze podwójnej z Anną Kotlarską (MKS Garwolin) zdobywająć BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI !!!!
Wielkie brawa. Gratulacje dziewczyny !!!
Admin:KasiaG(KG) AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
link_do_galerii_zdjęć :)
artykuł_epa24net :)
artykuł_epainfo :)
artykuł_noweżyciepabianic :)
 
                          

                         17.11.2018 III Grand Prix Częstochowy z okazji Święta Niepodległości

 
Na III Grand Prix Częstochowy z okazji Święta Niepodległości nasi najmłodsi zawodnicy  Filip Mikołajczyk, Maksymilian Koziarski, Agnieszka Kopka i Anna Ciężka reprezentowali Nasz Klub i walczyli bardzo dzielnie.  Aga i Ania przegrały ze srebrną medalistką turnieju, Filip już w grupie spotkał się z turniejową jedynką, a później przegrał w ćwierćfinale z późniejszym srebrnym medalistą turnieju.  Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli miejsca: Agnieszka 3/4,  Ania  5/8, Filip 5/8 Maks 9/10.
Brawa dla wszystkich za ambitną walkę !!!
 
   

15-18.11.2018  Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach

 
W dniach 15-18.11.2018r. w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Na starcie stawiło się 150 zawodników i zawodniczek z Polski reprezentujących 32 kluby z 12 województw.
Zawodnicy Kamil Markus, Klaudia Płusa i Julia Koralewska pierwszy raz wystąpili na tak prestiżowym turnieju reprezentując Nasz Klub i Województwo Łódzkie.
Julia zagrała w deblu z Wiktorią Gabrel (UKS Hubal Białystok). Kamil i Klaudia zagrali razem w grze mieszanej. Niestety tym razem nie udało sie stanąć na podium ale i tak jesteśmy z Was dumni za walkę, moc i siłę, która pokazaliście na kortach. Najdalej, bo aż do ćwiercfinału doszła Klaudia w grze pojedynczej.
Za rok następne Mistrzostwa Polski - więc szykujcie formę na treningach.
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
link_do_galerii_zdjęć :)
 
              

03-04.11.2018 Grand Prix Polski Młodzików w Suchedniowie

 
Dzielna Korona na GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKA w Suchedniowie !!!
Na najważniejszym turnieju, zaraz za Mistrzostwami Polski nasz klub reprezentowali: Nikola Nowińska i Maksymilian Gwiazda. Do turnieju tej rangi kwalifikuje się tylko 24 najlepszych zawodników w grze pojedynczej oraz 16 par deblowych i mieszanych.
Wyjazd Nikoli i Maksa można zaliczyć do udanych, zwłaszcza ich gry deblowe, Nikola grając z Anną Kotlarską (MKS Garwolin), kwalifikując się do grupy B wygrały ją, zajmując tym samym w ogólnej klasyfikacji 9 miejsce. W grze pojedynczej grając w grupie A niestety nie udało się sięgnąć po medal, ale ostatecznie zajęła miejsce 7/8.
Maks ze względu na pozycję w rankingu, zarówno w grze pojedynczej, jak i w grze deblowej grał w grupie B. W grze ppojedynczej uplasował się ostatecznie na miejscu 19/20, zaś w grze deblowej z Maksymilianem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne) wygrywając wszystkie pojedynki zajęli 1 miejsce w grupie B, czyli 9 w ogólnej kwalifikacji.
Brawo !!!! Młodziki, już niedługo Mistrzostwa Polski - trzymamy za Was kciuki !!!
Admin:KasiaG(KG)
link_do_wyników_turnieju :)

Finał Województwa Łódzkiego w rozgrywkach badmintona

Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 
29 i 30 października 2018 odbyły się Finały Wojewódzkich Rozgrywek w badmintonie. Uniejów był tym razem gospodarzem Finałów Igrzysk Dzieci, natomiast Pabianice (Hala Powiatowa) Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Awansem do Finałów była wygrana na szczeblu powiatowym. Nasi zawodnicy nie zawiedli i obronili tytuł, zostając Mistrzami Powiatu w badmintonie.
 
Mistrzami Województwa Łódzkiego zostali - Igrzyska Dzieci
chłopcy:
Kamil Markus i Tomasz Bartoszek - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 Pabianice
dziewczęta:
Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 Pabianice
Mistrzami Województwa Łódzkiego zostały - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
dziewczęta:
Nikola Nowińska, Amelia Jaworska
Oczywiście wśród dzieci reprezentujących Szkoły byli Zawodnicy UKS Korona Pabianice - Nikola Nowińska, Amelia Jaworska, Kamil  Markus, Klaudia Płusa, Julia Koralewska,
Karolina Kopka.
Obie szkoły (SP 9 i SP 3) obroniły tytuł Mistrza Województwa z zeszłego roku. Teraz trzymamy kciuki na Mistrzostwa Polski w rozgrywkach szkolnych. Powodzenia !!!!
Admin:AniaM(AM)
artykuł_zyciepabianic :)
artykuł_pabiaNICE.tv :)
artykuł_epainfo :)
artykuł_nowezyciepabianic :)
 
                               

26-28.10.2018 Gran Prix Juniora, Juniora Młodszego i Młodzika na XV Otwartym Warszawskim

Festiwalu "Harcownik"

II Turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodych Talentów

Przez  weekend zawodnicy UKS Korona zmagali się na kortach w Warszawie - Artur Gwiazdowski (Junior), Maksymilian Gwiazda (Młodzik), Nikola Nowińska (Młodzik), Aleksandra Jacoń (Młodzik) i Amelia Jaworska (Młodzik).  Najlepiej zaprezentował się Nasz Junior Artur, który w grze pojedynczej zdobył ZŁOTY MEDAL !!!! Reszta zawodników niestety tym razem zakończyła swoje zmagania w grupach lub w ćwierćfinale. Wiemy, że pojedynki były jak zwykle do ostatniej lotki.
W tym samym czasie Nasi najmłodsi zawodnicy pojechali na II turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodych Talentów - Agnieszka Kopka - 1 miejsce, Anna Ciężka - 2 miejsce, 
Filip Mikołajczyk - 2 miejsce  w kategorii U11  !!!
BRAWA DLA MEDALISTÓW !!!! Gratulacje dla Zawodników !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju_Warszawa :)
link_do_galerii_zdjęć :)
 
                                                    
 

19-21.10.2018  Grand Prix Polski  Juniora"Carpatia Bad" Przemyśl

Grand Prix Pragi-Południe STM i STMM Warszawa

VI Memoriał M. Krasowskiego U9 U11 w Komprachcicach

 
To był naprawdę bardzo pracowity weekend dla Naszych zawodników. Rozjechali się po całej Polsce, jedni do Warszawy, najmłodsi zawitali w Komprachcicach,
a Nasz junior Artur Gwiazdowski walczył na kortach w Przemyślu na Grand Prix Polski "Carpatia Bad 2018". Wywalczył tam w grze podwójnej srebrny medal wraz z Adamem Bogaczem
(KS Match Point Ślęza).
W tym samym czasie pięcioro zawodników reprezentowało Klub na Otwartym Grand Prix Pragi-Południe w Warszawie. Nikola Nowińska, Brian Borowski, Julia Koralewska, Karolina Kopka, Szymon Gwiazda. Wrócili z 4 medalami !!!  Nikola wywalczyła złoto w singlu i srebro w deblu z Anną Kotlarską (MKS Garwolin). Julia przywiozła brązowy medal, który wywalczyła w singlu, a Szymon debiutując z Jakubem Dulembą (UKS Orlicz Suchedniów) zdobył również brąz.
W sobotę troje najmłodszych zawodników reprezentowało Nasz Klub na VI Memoriale Mariana Krasowskiego w Komprachcicach - Anna Ciężka, Agnieszka Kopka i Filip Mikołajczyk. Tradycyjnie dzielnie walczyli z silnymi przeciwnikami i wrócili z dwoma medalami. Ania i Aga zajęły 3 miejsce.
Brawo Korona Pabianice !!!! Gratulacje dla Wszystkich Naszych Zawodników !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju_Artur :)
link_do_wyników_turnieju_Warszawa :)
link_do_wyników_turnieju_Komprachcice:)
link_do_galerii_zdjęć :)
artykuł_epainfo :)
artykuł_życiepabianic:)
 
          
 

28-30.09.2018 Grand Prix JM i MM XVIII Mazovia Junior Cup w Zielonce

 
Nasz "Klubowy mikst" :) Kamil Markus i Klaudia Płusa znowu na podium!!! Nie zawiedli i z turnieju w Zielonce przywieźli BRĄZOWY MEDAL !!!!
Przez trzy dni rywalizowali na 7 kortach, pojedynki od samego rana do późnych godzin wieczornych. Jak zwykle walka do ostatniej lotki, ogromne zmęczenie i dużo stresu.
Wszystko to zakończone kolejnym medalem dla naszych zawodników. Ponadto Kacper zagrał w deblu z Błażejem Krawczykiem (UKSB Milenium Warszawa), Kamil Markus zagrał również w deblu z Damianem Perkowskim (UKS Hubal Białystok), docierając do ćwierćfinału. Klaudia w grze pojedynczej także dotarła do ćwierćfinału. BRAWA !!!
Nasi reprezentanci na turnieju:
Kacper Krawczyk (junior młodszy)
Kamil Markus (młodzik młodszy)
Klaudia Płusa (młodzik młodszy)
Szymon Gwiazda (żak)
 
Dla wszystkich Wielkie BRAWA !!!
GRATULACJE DLA MEDALISTÓW !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju:)
artykuł_życiepabianic:)
 
                                                                        
 

22.09.2018  IV Turniej Badminton dla Wszystkich Pabianice

 
Na Hali Powiatowej w Pabianicach odbył się IV Turniej Badminton dla Wszystkich, na którym również reprezentowali Klub Nasi zawodnicy:
Anastazja Podborska, Brian Borowski, Karolina Kopka, Willem Podborski, Agnieszka Kopka, Anna Ciężka, Maks Koziarski. 
Ponad stu zawodników, w tym duża obsada z Ukrainy, rozegrało mecze w sobotę w naszym rodzinnym mieście.
Na podium stanęli:
Brian Borowski - 1 miejsce U 13
Karolina Kopka - 1 miejsce U 13
Filip Mikołajczyk - 1 miejsce U 11
Maks Koziarski - 2 miejsce U 11
Anastazja Podborska - 3 miejsce WS
Turniej odbył się dzięki dużej pomocy rodziców i członków Naszego Klubu. BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!
Gratulacje !!! Brawa dla Wszystkich za odział w turnieju !!!!
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
artykuł_zyciepabianic :)
 
                          

21-23.09.2018  Victor Polish Youth International w Imielinie

 
Victor Polish Youth International 2018 w Imielinie - wielkie wydarzenie sportowe za nami. Zawodnicy z Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy - prawie 180 zawodników, trzy dni,
dwie hale oraz 9 + 4 boiska, na których przez trzy dni rozgrywały się emocjonujące pojedynki.
Nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i stanęli na podium.
SREBRO  - Nikola Nowińska  -  gra pojedyncza U15
BRĄZ      - Maksymilian Gwiazda / Nikola Nowińska  -  gra mieszana U15
BRĄZ      - Klaudia Płusa  -  gra pojedyncza U13
BRĄZ      - Kamil Markus / Klaudia Płusa  -  gra mieszana  U13
SREBRO  - Szymon Gwiazda  -  gra pojedyncza U11
Reprezentanci naszego Klubu:
Młodzik:  Maksymilian Gwiazda, Szymon Forysiak, Nikola Nowińska, Amelia Jaworska, Hanna Użak
Młodzik Młodszy: Kamil Markus, Klaudia Płusa, Julia Koralewska
Żacy : Szymon Gwiazda, Tetiana Kosenchuk
GRATULACJE DLA MEDALISTÓW !!!
WIELKIE BRAWA dla Wszystkich Zawodników !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju_U13_U15 :)
link_do_wyników_turnieju_U11 :)
link_do_galerii_zdjęć :)
artykuł_epa24.net :)
 
        
 

15-16.09.2018  Ogólnopolski Turniej Młodzika i Młodzika Młodszego w Żyrakowie

 
W Żyrakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzika i Młodzika Młodszego. Nasi reprezentanci to: Szymon Forysiak i Nikola Nowińska (Młodzik) oraz Kamil Markus, Klaudia Płusa i Julia Koralewska (Młodzik Młodszy). Każdy oprócz gry pojedynczej rywalizował jeszcze w grze podwójnej. Nie wszystkim tym razem udało się stanąć na podium, ale i tak pojedynki na korcie były bardzo emocjonujące i wyczerpujące. Walka do ostatniej lotki, długie wymiany, przewagi i znów prowadzenie w grze dały Naszym zawodnikom dużo nowych doświadczeń i pełno emocji.
Nikola Nowińska (Młodzik) zdobyła BRĄZOWY medal w grze pojedynczej.
Kamil Markus (Młodzik Młodszy) zdobył SREBRNY medal w grze pojedynczej.
Kamil Markus / Klaudia Płusa (Młodzik Młodszy) zdobyli ZŁOTY medal w grze mieszanej.
GRATULACJE DLA MEDALISTÓW !!!
WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW !!!!!!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju :)
link_do_galerii_zdjęć :)
 
                                  

24-26.08.2018r.  DRUŻYNOWE   WOJEWÓDZKIE  MISTRZOSTWA  POLSKI  Kędzierzyn Koźle

 
Nasi zawodnicy jeszcze bez medali na tak prestiżowym turnieju, ale pokazali, że potrafią walczyć do końca.
Ogrom bezcennych doświadczeń i walka na kortach z najlepszymi zawodnikami w kraju. To daje dużą moc i ogromną wolę walki.
Młodzik  -  Nikola Nowińska, Aleksandra Jacoń, Amelia Jaworska, Hanna Użak
Młodzik Młodszy  -  Kamil Markus, Szymon Gwiazda, Filip Mikołajczyk, Paweł Szlachciński
TAK TRZYMAĆ !!! WIELKIE BRAWA !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_wyników_turnieju_M :)
link_do_wyników_turnieju_MM :)
link_do_galerii_zdjęć :)
   
                                                 

Obóz i Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej  Medyka 01-12.08.2018r.

 
Obóz w Medyce dobiegł końca, ale Nasi Zawodnicy wrócili pełni energii do nowego sezonu. Trenowali tam z zawodnikami z Piotrkowa, Łodzi, Przemyśla, Głubczyc i Ukrainy.
Czas spędziły nie tylko na treningach. Podczas obozu wybrały się na wycieczkę do Przemyśla, gdzie zobaczyły przepiękną "Starówkę", podziemia, wzgórze "Zniesienie" z Kopcem Tatarskim.
Dzieciaki wybrały się na przejście graniczne w Medyce, żeby zapoznać się z pracą strażnika granicznego oraz zwiedziły na Ukrainie dawno polskie miasto Lwów. Byli między innymi na Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Orląt Lwowskich, katedrach: łacińskiej, grecko-katolickiej i ormiańskiej. Wspaniałym zakończeniem wycieczki była wizyta w Fabryce Czekolady i degustacja :) :) :) 
Przede wszystkim wspólny czas spędzony razem bardzo zintegrował Naszych Zawodników. Wspólne wieczory i zabawy były dla Nich nieraz dużym wyzwaniem. :) :) Dzieci same w grupach organizowały sobie wieczorki gier i zabaw. Świetnie się przy tym bawiąc :) :)
Zapraszamy na Naszego Facebooka, gdzie można obejrzeć mnóstwo zdjęć z Naszego obozu !!!
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_galerii_zdjęć :)
link_do_filmu_ Medyka2018 :)
Nasza fotorelacja :)
 
                         

Obóz Rajgród 13-22.07.2018r.   

 
Pięcioro Naszych zawodników pojechało do Rajgrodu na obóz, gdzie prężnie ćwiczyli na sali szlifując swoje umiejętności badmintonowe i szykując formę
na zbliżającą się wielkimi krokami drugą połowę sezonu 2018r.  Julia Koralewska, Szymon Forysiak, Kamil Markus, Brian Borowski i Igor Gondzio trenowali razem z zawodnikami
Białostockiej Szkoły Badmintona (w tym dzieci z Kadry Narodowej) pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej - Marcin Dernoga, Dominik Ziętek, Karolina Janowska.
Dzieci nie tylko trenowały, czas spędzały pływając w jeziorze, pływając na kajakach czy rowerkach wodnych, był grill (przepyszne szaszłyki i kiełbaska), dyskoteka,
ale przed wszystkim świetnie się bawiły uczestnicząc w wielu grach i zabawach na plaży (speedminton, piłka plażowa).
Na koniec pobytu został zorganizowany turniej z cyklu "100 turniejów na 100-lecie Niepodległości", w którym Nasi wszyscy zawodnicy stanęli na podium.
Mamy nadzieję, że czas spędzony na obozie w Rajgrodzie zaowocuje lepszą formą i samymi sukcesami.
 
Admin:AniaM(AM)
link_do_galerii_zdjęć :)
 
     

16.06.2018r. - VII  Międzynarodowy  Festiwal   Badmintona  w  Pabianicach

 

ALE SIĘ DZIAŁO !!!  -  NASZ VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BADMINTONA W PABIANICACH

ZAKOŃCZONY WIELKIM SUKCESEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
91 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi oraz Ameryki (Chicago) i  ponad  170 rozegranych meczy na 7 kortach ....   a do tego 100% frekwencja !!!! BRAWO !!!
Nikogo nie zabrakło !!!  DZIĘKUJEMY !!!
Wspaniałe emocje, fascynujące pojedynki do ostatniej lotki oraz wola walki, szczególnie młodych zawodników zapierała dech w piersiach kibiców i samych uczestników turnieju.
Gratulacje dla Medalistów !!! :) 
Brawa dla Wszystkich Zawodników !!! :) 
Serdecznie Dziękujemy Wszystkim, którzy objęli Nasz turniej Patronatem Medialnym oraz Naszym Sponsorom i Darczyńcom: Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miasta Pabianice, MK centrum Autoryzowany dealer Marki Hyundai, Delfi Hurtownia Zabawek, ProMok, Epa 24.Net, EpaInfo, Nowe życie Pabianic, PabiaNice.tv, TVP 3 Łódź.
 
DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI, ŻE JESTEŚCIE RAZEM Z NAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Admin:AniaM(AM)
 
link_do_wyników_turnieju :)
link_do_galerii_zdjęć :)
link_do_galerii_zdjęć_Facebook :)
artykuł_życie_pabianic :)
artykuł_pabiaNice.tv :)
artykuł_epa24.net :)
artykuł_bad_warszawski:)
artykuł_nowe_życie_pabianic :)
 
           
 
 

09.06.2018 - Turniej FairPlayce  CUP Poznań

Do Poznania na Turniej FairPlayce CUP Młodzików i Młodzików Młodszych pojechało dwoje reprezentantów Naszego Klubu:
Julia Koralewska - młodzik młodszy i Szymon  Gwiazda -żak.
Obydwoje rywalizowali w grze pojedynczej i wspólnie w mikstowej. Gry singlowe były rozgrywane w systemie pucharowym. Julia, niestety po losowaniu trafiła na turniejową "1" , ale BRAWA za walkę !!! Szymek mimo gry w starszej kategorii wiekowej rozegrał mecze na wyrównanym poziomie i ostatecznie zajął miejsce 5-8.
Wspólnie Julka z Szymonem nie mieli szczęśliwego losowania i trafili do bardzo silnej grupy. Byli dzielni i walczyli na dobrym poziomie, mimo pierwszego wspólnego występu .
Poza wynikiem dla tych młodych zawodników liczy się zdobyte doświadczenie, a dla Szymka ogranie turniejowe w starszej kategorii. 
Tak trzymać !!!
Admin:KasiaG(KG)
wyniki_naszych_zawodników
 
                                                                    

GRAND   PRIX  MŁODZIKA  MŁODSZEGO  SUCHEDNIÓW  02-03.06.2018

                                                  ORAZ DZIEŃ DZIECKA Z BADMINTONEM KAT. U9  U11

 
Młodzik Młodszy znowu w akcji !!!!!   Nasza para mikstowa Kamil Markus i Klaudia Płusa zdobyli BRĄZOWY MEDAL !!!
Dwa dni trwały zmagania i rywalizacja najlepszych zawodników z kraju na Grand Prix w Suchedniowie. W ciężkich i bardzo trudnych warunkach pogodowych (wysoka temperatura) zawodnicy  starali się wypaść jak najlepiej. Niestety upał nie ułatwiał gry zawodnikom. W grze singlowej tylko Kamil Markus doszedł do ćwierćfinału,  reszta zakończyła pojedynki na fazie grupowej. W grze deblowej z Damianem Perkowskim (UKS Hubal Białystok) Kamil również doszedł do ćwierćfinału.
Klaudia oprócz gry singlowej i mikstowej, pierwszy raz zagrała debla z zawodniczką Hanną Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle.
Julia i Brian zarówno gry singlowe i jak mikst zakończyli również na fazie grupowej.
 
W tym dniu w ramach Dnia Dziecka rozegrany został turniej dla dzieci w kategorii U9 i U11 
Tetiana Kosenchuk i Filip Mikołajczyk byli Naszymi reprezentantami, jednak nie udało im się wywalczyć awansu i wyjść ze swoich grup.
 
Klub reprezentowali:
-  Młodzik Młodszy :  Kamil Markus, Brian Borowski, Klaudia Płusa, Julia Koralewska
-  U11  - Filip Mikołajczyk, Tetiana Kosenchuk
GRATULACJE  DLA ZWYCIĘZCÓW !!!1 :)   WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW !!!!
Admin:AniaM(AM)
 
wyniki_naszych_zawodników
artykuł_epa24net
artykuł_zycie_pabianic :)
artykuł_epainfo :)
link_galeria_zdjęć :)
                        

Ogólnopolski Turniej juniorów i Młodzików  20.05.2018  Suchedniów

 
20 maja w Suchedniowie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów i Młodzików.
Nasz Klub reprezentowało 5 zawodników:
Amelia Jaworska - gra pojedyncza i deblowa
Aleksandra Jacoń - gra pojedyncza, deblowa i mieszana
Nikola Nowińska - gra pojedyncza, deblowa i mieszana
Maksymilian Gwiazda - gra pojedyncza i mieszana
Szymon Forysiak - gra pojedyncza i mieszana
Jak zawsze była moc i walka do ostatniej lotki, ale z medalem , po bardzo długim dniu, wróciła tylko Nikola. Grała po raz pierwszy z zawodniczką
MKS Gawrolin - Anną Kotlarską. Dziewczyny wywalczyły SREBRNY MEDAL !  BRAWO !!!
Ogromne podziękowania dla taty Szymona za opiekę nad młodzikami, aż do późnych godzin nocnych. :) :) :)
Admin:KasiaG(KG)
 
wyniki_naszych_zawodników
link_galeria_zdjęć :)
 
               

VII  Puchar Medyczny  19.05.2018  Łódź

 
19.05.2018 grupa Naszych zawodników reprezentowała Nas na zawodach w Łodzi.
VII Puchar Medyczny został zdominowany w kategorii dzieci do lat 10  przez Nasze najmłodsze dzieci. Całe podium było dla UKS Korony Pabianice !!! BRAWA !!!
Natomiast w kategorii dzieci do lat 15 SREBRNY medal wywalczyła Klaudia Płusa !!!  BRAWA !!!
Wyniki:
Kat. dzieci do lat 10
1 miejsce - Agnieszka Kopka
2 miejsce - Filip Mikołajczyk
3 miejsce - Anna Ciężka
Kat. dzieci do lat 15
2 miejsce - Klaudia Płusa
Reprezentowali Nas:
Klaudia Płusa, Karolina Kopka, Agnieszka Kopka, Tetiana Kosenchuk, Nina Grabarz, Filip Mikołajczyk, Anna Ciężka i Maks Koziarski.
Gratulacje dla Wszystkich za walkę na kortach !!! Brawa dla zwycięzców !!! Tak trzymać !
Admin:AniaM(AM)
wyniki_naszych_zawodników
artykuł_epa24net :)
link_galeria_zdjęć :)
 
 
     

VII  Międzynarodowy  Festiwal  Badmintona  - 16.06.2018   Pabianice

 
link_regulamin :)

12-13.05.2018  - Ogólnopolski Turniej Elity, Młodzika i Młodzika Młodszego

              "GRAND  PRIX  CZĘSTOCHOWY"

 
W miniony weekend Nasi Młodzicy i Młodzicy Młodsi rywalizowali na turnieju w Częstochowie. Silna obsada turnieju wymagała od wszystkich wiele wysiłku i samych wygranych meczy.

Najlepiej ze wszystkich spisał się Kamil Markus, który aż w trzech konkurencjach stanął na najwyższym podium zdobywając TRZY ZŁOTE MEDALE !!!

Wraz z Kamilem w grze mieszanej ZŁOTO zdobyła Klaudia Płusa, która po emocjonującym i bardzo wyrównanym pojedynku w grze pojedynczej odpadła w ćwierćfinale.
Niestety reszta Naszych podopiecznych zakończyła swoje pojedynki na fazie grupowej, zarówno w grach pojedynczych, deblowych jak i mieszanych.
Zawodnicy: Młodzik  -  Szymon Forysiak, Amelia Jaworska, Hanna Użak
                 Młodzik Młodszy  -  Kamil Markus, Brian Borowski, Klaudia Płusa, Julia Koralewska, Karolina Kopka
Podium:
ZŁOTO  -  Kamil Markus  -  gra pojedyncza
ZŁOTO  -  Kamil Markus / Klaudia Płusa  -  gra mieszana
ZŁOTO  -  Kamil Markus / Adam Winciaszek  -  gra deblowa  (UKS MTB Smecz Konin)
Puchary i medale wręczał sam ADRIAN DZIÓŁKO - Olimpijczyk z Rio de Janerio 2016 oraz wielokrotny  Medalista Mistrzostw Polski.
Brawa dla Wszystkich zawodników za udział i walkę do ostatniej lotki !!!
GRATULACJE dla Naszych medalistów !!!
Admin:AniaM(AM)
wyniki_naszych_zawodników
link_galeria_zdjęć :)
artykuł_epainfo :)
artykuł_epa24net :)
artykuł_nowe_zycie_pabianic :)
                               

04.-06.05.2018 - Łotwa, Sigulda    24 YONEX   INTERNATIONAL   YOUTH   BADMINTON   OF   SIGULDA

 
Weekend majowy dla naszych dwóch zawodników był  pracowity i bardzo aktywny. Kamil Markus  i Tetiana Kosenchuk pojechali na Łotwę do miejscowości Sigulda, gdzie wzięli udział
w 24 Yonex International Youth Badminton of Sigulda. Był to międzynarodowy turniej z udziałem 6 krajów (Łotwa, Litwa, Estonia, Białoruś, Polska i Ukraina).
Kamil był jedynym zawodnikiem reprezentującym Polskę. Wystąpił  w trzech grach - singlu, deblu (z Ricards Lidkas - Łotwa) i mikście ( z Veronika Stankevich - Białoruś). Po wielu emocjonujących pojedynkach ostatecznie Kamil wywalczył dwa brązowe medale.
BRĄZ - gra pojedyncza
BRĄZ - gra mieszana
W deblu z kolegą z Łotwy ostatecznie zajął 4 miejsce. Tetiana w swojej grupie wiekowej zajęła 8 lokatę.  Wielkie Brawa !!!
 
Czas spędzony na Łotwie był pierwszym zagranicznym wyjazdem młodszych zawodników na turniej .... i na pewno nie ostatnim !!!
Oprócz emocji na turnieju, trenerka zapewniła dzieciakom wiele atrakcji: zwiedzanie Siguldy, Białegostoku czy pobyt w Aquaparku w Jumala, w jednym z najatrakcyjniejszych parków wodnych nie tylko Łotwie, ale w całej Europie Wschodniej. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji, które zapewniły mnóstwo niezapomnianych wrażeń, emocji i wspomnień.
GRATULACJE dla Kamila, który mimo bariery językowej, pokazał się z jak najlepszej strony na turnieju i wywalczył dwa brązowe medale. !!!
Wielkie Brawa !!!
Admin:AniaM(AM)
wyniki_naszych_zawodników
link_galeria_zdjęć :)
artykuł_epanet24 :)
artykuł_nowe_zycie_pabianic :)
 

28-29.04.2018   GRAND   PRIX   POLSKI  Żyraków

Nasz  Klub reprezentowali Nikola Nowińska i Maksymilian Gwiazda. 
Obydwoje mimo przeziębienia dzielnie starali się walczyć o każdą lotkę. Ostatecznie Nikola zajęła 10 miejsce, Maks 23/24,
a wspólnie nasza para mikstowa wywalczyła 11 lokatę. 
Przegrane mecze przyjmujemy na klatę, wyciągamy wnioski i trenujemy dalej!!!
Do boiu Młodziki !!!
wyniki_naszych_zawodników
link_galeria_zdjęć:)
 
Admin:KasiaG(KG)

20-22.04.2018  GRAND  PRIX   JUNIORA  i   MŁODZIKA  Kępno

 
Za nami trzydniowe zmagania w turnieju Grand Prix Juniora i Młodzika w Kępnie, w którym reprezentowało Klub 10 zawodników.
Junior  -  Artur Gwiazdowski, Kacper Okrojek,
Młodzik  -  Nikola Nowińska, Amelia Jaworska, Aleksandra Jacoń, Hanna Użak, Maksymilian Gwiazda, Szymon Forysiak,
Młodzik młodszy  -  Klaudia Płusa, Kamil Markus.
 
Dwa BRĄZOWE medale  wywalczył Artur Gwiazdowski (Junior - turniejowa 1) w grze pojedynczej i podwójnej (z A. Bogacz-KS Match Point Ślęza).  GRATULACJE  !!!
Młodzicy rozegrali swoje mecze zarówno w grach pojedynczych, jak i podwójnych: Maksymilian/Nikola,  Szymon/Hania,  Aleksandra/Amelia. Niestety tym razem nie udało się stanąć na podium.
W starszej kategorii wiekowej (Młodzik)  zagrali Klaudia Płusa i Kamil Markus (Młodzik młodszy), którzy mieli okazję zagrać z najlepszymi zawodnikami w kraju. BRAWA !
 
Trzy dni na turnieju zawodnicy spędzili nie tylko na pojedynkach, czy oczekiwaniu na kolejne mecze i wyzwania. Nasza młodzież korzystała z plenerowej siłowni, gdzie dbała o swoją formę fizyczną, czy spędzała czas nad wodą w pobliżu hali sportowej. Przede wszystkim wspólnie spędzany czas i wzajemne kibicowanie, które daje WIELKĄ MOC !! podczas kolejnych starć na kortach łączy Naszych zawodników.
Podczas turnieju dwoje najmłodszych zawodników całej imprezy (Kamil Markus, Maja Janko) losowali zawodników do otrzymania nagród sponsorowanych przez FZ FORZA. I tutaj pojawiła się Nasza zawodniczka  -  Hania Użak, która w końcowym losowaniu wygrała termobag !!!! GRATULACJE
 
JEST MOC !!! WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH !  GRATULACJE DLA MEDALISTÓW !!!
Wyniki_Naszych_Zawodników
link_galeria_zdjęć:)
Admin:AniaM(AM)
 
 

14.04.2018r.  Warszawa Zielonka  STJM  i  STM  Millenium Open

       oraz  GRAND PRIX POLSKI Juniorów w Lubinie

 
W tym dniu zawodnicy reprezentowali Klub w kategorii:
- Junior w Lubinie  -  Artur Gwiazdowski
- Junior młodszy w Warszawie  -  Kacper Krawczyk, Anastazja Podborska
- Młodzik w Warszawie  -  Maksymilian Gwiazda , Nikola Nowińska
 
Wszyscy walczyli do ostatniej lotki, a ich pojedynki były bardzo zacięte i waleczne. TAK TRZYMAĆ !!!
Ponadto Artur zagrał z Adamem Bogaczem (KS Match Point Ślęza) w grze deblowej, a Maksymilian z Nikolą w grze mieszanej.
 
Medale wywalczyli:
- Junior młodszy:
BRĄZ  -  Kacper Krawczyk - gra pojedyncza
BRĄZ  -  Kacper Krawczyk / Anastazja Podborska  -  gra mieszana
- Młodzik:
SREBRO  -  Nikola Nowińska  -  gra pojedyncza
 
Wielkie BRAWA dla wszystkich zawodników !!!  GRATULACJE  dla medalistów.
Wyniki naszych zawodników:
Artur,  
Kacper
Anastazja
Maksymilian
Nikola
 
link_galeria_zdjęć_:)
Admin:AniaM(AM)
 

07.04.2018r.     Międzywojewódzkie  Mistrzostwa   Młodzików   i   eliminacje   Ogólnopolskiej  

Olimpiady Młodzieży w Pabianicach

 

NASZE  WYNIKI:

singiel mężczyzn:

BRĄZ  -  Maksymilian Gwiazda

singiel  kobiet:

ZŁOTO  -  Nikola Nowińska

BRĄZ  -  Hanna Użak

gra  mieszana:

SREBRO  -  Kamil Markus / Klaudia Płusa

BRĄZ  -  Maksymilian Gwiazda / Nikola Nowińska

BRĄZ  -  Szymon Forysiak / Hanna Użak

gra podwójna kobiet:

SREBRO  -  Aleksandra Jacoń / Amelia Jaworska

 

W eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży reprezentowali Nas:  Kacper Krawczyk  i  Anastazja Podborska.

Koronę reprezentowali również: Adam Ciszewski, Michał Jeruzal, Marcel Matuszewski, Willem Podborski, Kacper Więclewski, Julia Koralewska, Karolina Kopka, Sonia Piątkowska.

GRATULACJE dla Zwycięzców    BRAWA  dla Wszystkich zawodników i zdobyte cenne punkty.

Admin:AniaM(AM)

Wyniki naszych zawodników

link_galeria zdjęć_:)

          

                             

23-25.03.2018  Grand Prix Juniora Młodszego  i Młodzika Młodszego w Suchedniowie Puchar Gór Świętokrzyskich.

 
Mamy dwa brązowe medale
Trzy dni trwały zmagania wszystkich zawodników w międzynarodowej obsadzie. Na siedmiiu kortach rozegrano prawie 400 pojedynków.
W Suchedniowie reprezentowali Klub: Kacper Krawczyk (Junior Młodszy), Kamil Markus, Klaudia Płusa i Julia Koralewska (Młodzik Młodszy).
Nasza para mikstowa Kamil Markus i klaudia Płusa (MM) zajęła 3 miejsce na turnieju. Klaudia wywalczyła również brązowy medal w grze pojedynczej.
Ponadto Kacper grał w grze deblowej z Artiomem Stankevichem (Białoruś), Klaudia grała z Julią Koralewską, a Kamil z Damianem Perkowskim (UKS Hubal Białystok).
 
 
    
 
Gratulacje dla medalistów !!! BRAWA dla Wszystkich za udział !!!
Dla zainteresowanych wyniki każdego z zawodników:
Kacper, Kamil, Klaudia, Julia
 
Admin:AniaM(AM)
link_galeria zdjęć_:)

18.03.2018 Białystok, Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci

 
 W Białymstoku odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci, na których wystąpiły zawodniczki Korony: 
 Nikola Nowińska, Klaudia Płusa i Julia Koralewska.
 Dziewczęta zdobyły 1 MIEJSCE - jest to historyczny sukces sportowy w naszym mieście.
 Gratulacje dla zawodniczek i trenerki Svitlany Kosenchuk !
 
   
Admin: AniaM(AM)
 
link_galeria zdjęć_:)

Suchedniów, 18.03.2018r. Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych

 
18.03.2018r. Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Suchednioiwe, podczas którego reprezentowali Nas zawodnicy:
Junior Młodszy  -  Kacper Krawczyk, Anastazja Podborska
Młodzik Młodszy  -  Kamil Markus, Brian Borowski, Karolina Kopka.
Podczas emocjonujących pojedynków zawodnicy wywalczyli dla Korony medale w grach deblowych i mieszanej.
Junior Młodszy:
  BRĄZ  - Kacper Krawczyk / Anastazja Podborska
Młodzik Młodszy:
  ZŁOTO  -  Kamil Markus / Adam Winciaszek  (UKSMTB Smecz Konin)
  BRĄZ  -  Brian Borowski / Maciej Piekoszewski  (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza)
 
Gratulacje i wielkie BRAWA dla wszystkich zawodników !!!
Admin: AniaM(AM)

                                 
link_galeria zdjęć_:)

18.03.2018 r.  -  Ogólnopolski Turniej Juniora i Młodzika  Harcownik w Warszawie

 
W niedzielę 18.03.2018r. pięcioro Młodzików Korony brało udział w OTJ OTM Harcownik w Warszawie:
Amelia Jaworska, Hanna Użak, Aleksandra Jacoń, Szymon Forysiak i Maksymilian Gwiazda.
 
Obsada zawodników była duż i silna, dlatego już na etapie rozgrywek grupowych trzeba było mocno powalczyć.  Ola i Szymon niestety zarówno w singlu, jak i w grach podwójnych przegrali wszystkie mecze. Hania była o włos od wyjścia z grupy, wygrywając jeden mecz singlowy.  Amelia w singlu uznała wyższość przeciwniczek, ale w grze mieszanej z Maksem wygrała jeden mecz.
Maks jako jedyny wyszedł z grupy, wygrywając w niej wszystkie mecze, niestety przegrał pojedynek o wejście do ćwierćfianału.
 
Gratulujemy drobnych sukcesów i walki do końca !!!  Jest mobilizacja do dalszej ciężkiej pracy laughingwink
Admin: KasiaG (KG)
 

    

02-04.03.2018 Grand Prix Juniorów i Młodzików Młodszych  SILESIA CUP w Głubczycach

 
Na trzydniowym turnieju GPJ i MM w Głubczycach nasz klub reprezentowało troje zawodników: 
Artur Gwiazdowski (Junior), Kamil Markus i Klaudia Płusa (Młodzik młodszy).
Nasi Młodzicy młodsi poraz pierwszy wystąpili na turnieju tej rangi. Pokazali, że potrafią walczyć  .... tak trzymać !!!
W grach singlowych nasi zawodnicy nie wyszli z grup. Artur wystąpił w deblu z Adamem Bogaczem (KS Match Point Ślęza), a Kamil z Damianem Perkowskim (UKS Hubal Białystok).
Para mikstowa Kamil i Klaudia dotarli w tym turnieju do ćwierćfinału ulegając późniejszym zwycięzcom.
 
Wszystkim dziękujemy za udział, ambitną grę i waleczne pojedynki do ostatniej lotki.  BRAWA !!!
Admin: AniaM (AM) 

link_galeria zdjęć_:)
 

Pabianice, 25 luty 2018 Rodzinny turniej badmintona 

Za nami IV Rodzinny Turniej Badmintona „Rodzina na medal”, drużyny złożone z dziecka i osoby towarzyszącej bardzo dzielnie walczyły w trzech kategoriach wiekowych. Gościliśmy kilkudziesięciu uczestników, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.
Wszystkim należą się wielkie brawa za ducha walki … ale szczególnie tym najmłodszym, którzy swoją przygodę z badmintonem dopiero rozpoczynają.  Niedziela z badmintonem Sport- Zabawa … Zabawa- Sport, jednak pojedynki były zacięte i jak zawsze pełne emocji :)

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Korona Pabianice pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Admin: KasiaK (KK)

link_galeria zdjęć_:) 
link_do_Facebooka_:)

Wielkie Gratulaje dla Wszystkich startujących, za sportowego ducha walki. 
Wyniki niedzielnej, rodzinnej rywalizacji ... może nie najważniejsze :) ale tak się prezentują:

(c)2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 1938
Copyright ©2016 UKS Korona Pabianice, All Rights Reserved 
Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów publikowanych na stronie w całości bądź w części wymaga naszej zgody bądź podania źródła.
 
Administrator strony: Anna Markus Admin:AniaM(AM),
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem