AKTUALNOŚCI   2015

Ogólnopolski Turniej Badmintona - 28.11.2015 Bieruń


W sobotę rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Starosty Bieruńsko – Lędzińskiego „SBL” Cup.
Nasz klub w kategorii Młodzik Młodszy (U-13) reprezentowali dwaj zawodnicy, bracia Adrian i Kacper Krawczyk. Cały dzień rozgrywano turniej, którego wyniki zaliczane są do rankingu Polskiego Związku Badmintona. 
Na podium dwukrotnie stawał Adrian, który wywalczył dwa medale, srebrny w grze singlowej oraz brązowy w grze deblowej w parze z Andrzejem Niczyporukiem (AZS UW Warszawa).

Ogólnopolskim Turnieju Młodzików oraz Młodzików Młodszych - 21.11.2015 Suchedniów

 
Anastasiia, Adrian, Artur i Natan...wywalczyli kolejne medale na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików oraz Młodzików Młodszych w Suchedniowie koło Kielc. Przez cała sobotę (21.11) rozgrywano zacięte pojedynki, zawodnicy i zawodniczki z naszej reprezentacji dzielnie walczyli o każdy punkt. 
W kategorii Młodzików Młodszych medale wywalczyli:
Anastasiia Kosenchuk -  Złoto - singiel oraz Złoto - mixt
Adrian Krawczyk  Srebro - singiel oraz Złoto - mixt
w kategorii Młodzików:
Artur Gwiazdowski Złoto - singiel oraz Złoto - debel
Natan Hemer Srebro - singiel oraz Złoto - debel
 
Skład Naszej Reprezentacji: Joanna Klimczak, Aleksandra Mikołajczyk, Marietta Kazimierczak, Anastazja Podborska, Anastasiia Kosenchuk, Nikola Nowińska, Kacper Krawczyk, Adrian Krawczyk, Natan Hemer, Artur Gwiazdowski.
Brawa dla Wszystkich!

Ogólnopolskim Turniej - 14.11.2015 Warszawa.

 
Sześcioosobowa reprezentacja UKS Korona w składzie: Anastasiia Volkova, Marietta Kazimierczak, Anastasiia Kosenchuk, Artur Gwiazdowski, Natan Hemer i Adrian Krawczyk wystąpiła na Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie, którego wyniki zaliczane są do rankingu Polskiego Związku Badmintona.
Całą sobotę (14.11) trwały sportowe zmagania młodych zawodników. Turniej, którego organizatorem była Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka, rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: U13, U15 oraz U17.

 Medaliści Korony:
Anastasiia KOSENCHUK /U-13/ ZŁOTO w grze pojedynczej oraz SREBRO w grze podwójnej               
Marietta KAZIMIERCZAK /U-13/ SREBRO w grze podwójnej
Adrian KRAWCZYK /U-13/ ZŁOTO w grze podwójnej oraz SREBRO w grze pojedynczej
Artur GWIAZDOWSKI /U-15/ ZŁOTO w grze pojedynczej oraz ZŁOTO w grze podwójnej
Natan HEMER /U-15/ ZŁOTO w grze podwójnej i SREBRO w grze pojedynczej
Anastasiia Volkova /U-17/ SREBRO w grze pojedynczej.
Młodym badmintonistom medale i dyplomy wręczał sam Robert Mateusiak - wielokrotny olimpijczyk i mistrz Europy. 
Gratulujemy zawodnikom i trenerce !!!

European Badminton Tour

 
Zawodniczka UKS Korona Natalia Mróz zajęła 3 miejsce na międzynarodowym turnieju z serii European Badminton Tour (EBT). Turniej był organizowany w Ostrawie.

Mazovia Cup 23-25.10.2015 Zielonka

 
W weekend , 23-25 października w Zielonce k.Warszawy odbyły się XV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MAZOWSZA JUNIORÓW w BADMINTONIE. Wbrew nazwie, nie tylko juniorzy walczyli o medale, ale zawodnicy w wielu kategoriach wiekowych: U11, U13, U15, U17 i U19. W dwóch halach, przez 3 dni zagrało 316 zawodników z 56 klubów z kraju i zagranicy.
Zawodnicy Korony zaprezentowali się fantastycznie. Zdobyli najwięcej medali i w efekcie okazali się najlepszym zespołem turnieju w klasyfikacji drużynowej. To historyczny sukces zawodników naszego klubu (galeria zdjęć)

Nasz dorobek to 4 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.
Oto nasi medaliści:

ZŁOTO:
Nikola Nowińska - gra pojedyncza w kat. żak
Anstasiia Kosenchuk - gra pojedyncza w kat.młodzik młodszy
Anstasiia Kosenchuk i Adrian Krawczyk - gra mieszana w kat.młodzik młodszy
Artur Gwiazdowski i Natan Hemer - gra podwójna w kat. młodzik

SREBRO:
Anastasiia Volkova - gra podwójna w kat. junior młodszy

BRĄZ:
Artur Gwiazdowski - gra pojedyncza w kat. młodzik

Nasz reprezentacja na XV Mazovia Junior Cup: Natalia Mróz, Aleksandra Mikołajczyk, Joanna Klimczak, Nikola Nowińska, Anastasiia Volkova, Anastasiia Kosenchuk, Adrian Krawczyk, Natan Hemer, Artur Gwiazdowski

Wielkie Gratulacje dla Zawodników oraz Trenera :)

TAK TRZYMAĆ !!

Ogólnopolskim Turnieju „Memoriał Cioska i Kutwina” - 17.10.2015 Suchedniów

 

W sobotę 17.10.2015 troje zawodników UKS Korona w składzie: Anastasiia Volkova, Adrian Krawczyk oraz Kacper Krawczyk walczyło w suchedniowskiej hali sportowej. W turnieju Młodzików Młodszych zwycięzcą został Adrian Krawczyk, który wywalczył dwa złote medale - w grze pojedynczej , oraz w grze podwójnej w parze z Maksymilianem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Tryb.).

Medale w kategorii Junior Młodszy zdobyła także Anastasiia Volkova - złoty w grze podwójnej w parze z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów) oraz srebrny w grze pojedynczej.

Słowa pochwały należą się Kacprowi Krawczykowi( Młodzik Młodszy), który tym razem nie znalazł się na podium, ale walczył dzielnie do ostatniej lotki.

Za wspaniałą sportową postawę - wielkie brawa dla wszystkich zawodników UKS Korona ! 
Gratulacje dla trenera !

Festiwal Badmintona - 10 10 2015 Suchedniów

 
15 medali Korony - 3 złote ...3 srebrne i 9 brązowych 

W sobotę, 10 października na FESTIWAL BADMINTONA do Suchedniowa k. Kielc wyruszyła 22 osobowa grupa młodych badmintonistów UKS Korona w towarzystwie trenerki Swietłany Kosenchuk. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd na tak dużą imprezę sportową, gdzie mogli zmierzyć się z podopiecznymi innych klubów. Wśród kibiców nie zabrakło członków rodzin naszych zawodników, którzy wspierali sportowe zmagania młodych badmintonistów.
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Hanna Użak, Klaudia Płusa, Marta Mirys, Amelia Jaworska, Nikola Nowińska, Anastazja Podborska, Marietta Kazimierczak, Anastasiia Kosenchuk, Aleksandra Mikołajczyk, Joanna Klimczak, Dawid Sysio, Sharandeep Singh, Tagdeep Singh, Adrian Krawczyk, Kacper Krawczyk, Mikołaj Cybulski, Natan Hemer, Szymon Forysiak, Maksymilian Gwiazda, Artur Gwiazdowski, Kacper Okrojek i Hubert Kraska.
Zawodnicy Korony rozegrali wiele zaciętych pojedynków i wywalczyli 15 medali.
Podkreślić należy, iż cała nasza grupa pokazała się z jak najlepszej strony i wszystkim należą się ogromne gratulacje za sportową postawę i walkę do ostatniej lotki.
 
Oto zdobywcy pucharów i medali w różnych kategoriach wiekowych:
 
Złote medale:
Dziewczęta: Anastasiia Kosenchuk oraz  Nikola Nowińska
Chłopcy:      Adrian Krawczyk
 
Srebrne medale:
Dziewczęta: Marta Mirys
Chłopcy:      Artur Gwiazdowski oraz Szymon Forysiak
 
Brązowe medale:
Dziewczęta: Aleksandra Mikołajczyk, Joanna Klimczak, Amelia Jaworska
Chłopcy: Natan Hemer, Kacper Krawczyk, Dawid Sysio, Tagdeep Singh, Maksymilian Gwiazda oraz Sharandeep Singh.

Warsaw Open - 04.10.2015 Warszawa

 
 
W Warszawie odbył sie turniej Warsaw Open w kategoriach junior i młodzik. W zawodach wzięło udział troje młodzików naszego klubu:
Aleksandra Mikołajczyk, Artur Gwiazdowski, Natan Hemer.

Ola debiutowała w turnieju tej rangi. Zaprezentowała się bardzo dobrze, 1 mecz wygrała i 1 przegrała, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Niestety nie było ono premiowane dalszą grą w turnieju.

W grach singlowych obaj nasi zawodnicy Artur i Natan wygrali swoje grupy i kontynuowali zmagania w fazie pucharowej.

Natan przegrał w piewszej rundzie pucharów. Artur pokonał rozstawionego z nr 2 w turnieju Wiktora Treckiego. Następnie przegrał walkę o finałz Sebastianem Jaroszczukiem, tym samym, który pokonał Natana w pierwszej rundzie pucharów.

Ostatecznie Artur zajął w zawodach bardzo dobre 3 miejsce.
 
Nasza deblowa para Artur Gwiazdowski/Natan Hemer wygrała wszystkie mecze w swojej grupie.
Mecz o finał przegrali z parą Wiktor Trecki/Szymon Stokfisz i zajęli 3 miejsce.

Natan Hemer grał również miksta w parze z Pauliną Karską (KU AZS UM Łódź). Turniej zakończyli na dobrym piątym miejscu.

Grand Prix Polski - 28 09 2015 Suchedniów

   
Trzy Dni Sportowej Rywalizacji... i Cztery Medale dla Pabianic. Rozegrany został pierwszy w sezonie 2015/2016 turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski. W dniach 25-27 września w Suchedniowie k. Kielc odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona "Puchar Gór Świętokrzyskich" w silnej międzynarodowej obsadzie. 
Wśród zawodników z naszego kraju uczestnikami byli reprezentanci niemal wszystkich województw. W gronie najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski wystartowali również badmintoniści z Pabianic. 

Razem z naszą nową trenerką Svietlana Kosenchuk do Suchedniowa wyjechała pięcioosobowa reprezentacja 

UKS KORONA w składzie:
Nikola Nowińska w kategorii U-11 (żacy)
Anastasiia Kosenchuk w kategorii U-13 (młodzik młodszy)
Adrian Krawczyk w kategorii U- 13 (młodzik młodszy)
Kacper Krawczyk w kategorii U-13 (młodzik młodszy)
Anastasiia Volkova w kategorii U-17 (junior młodszy)

Pojedynki były bardzo zacięte i dostarczały wielu emocji, zwłaszcza te rozgrywane w trzech setach, gdzie stawką była strefa medalowa oraz gra o finał.
Złoto dla naszego klubu -w grze deblowej- wywalczyła ANASTASIA KOSENCHUK w parze z zawodniczką z Czech 
Scharleen Tallulah Van Coppenolle  pokonując w finale parę z Białorusi (19-21 21-15 21-15).
Anastasia zdobyła także srebrny medal w grze pojedynczej- przegrywając w finale ze swoją partnerką deblową (16-21 5-21).
Ze srebrnym medalem – w grze deblowej- wrócił zawodnik ADRIAN KRAWCZYK, który w parze z Maksymilianem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) pokonali w meczu półfinałowym wysoko rozstawioną parę nr 3 (19-21 25-23 21-13). Przegrywając niestety, w wyrównanej i zawziętej walce o złoto z parą nr 1 (14-21 18-21).
Brązowym medalem – także w grze deblowej- może pochwalić się ANASTASIA VOLKOVA, która grała w parze z Wiktorią Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów) wygrały ćwierćfinał z wynikiem (18-21 21-14 17-21), ulegając w półfinale w zaciętym meczu (18-21 21-17 15-21).
Mniej szczęścia w losowaniu mieli: Nikola Nowińska U-11 (żak) oraz Kacper Krawczyk U-13 (młodzik młodszy), którzy zakończyli swój występ w fazie grupowej. 
Wszystkim naszym młodym zawodnikom dziękujemy za wzorową postawę na boisku oraz za wspaniałą walkę do końca o każdy cenny punkt. 
A naszej nowej trenerce Svietlanie Kosenchuk za opiekę i wsparcie podczas tego prestiżowego turnieju.

Szczegółowe wyniki:
gra pojedyncza dziewcząt:
Nikola Nowińska - faza grupowa
Anastasia Kosenchuk - miejsce 2
Anastasia Volkova - miejsce 9-16
gra pojedyncza chłopców:
Adrian Krawczyk - miejsce 9-16
Kacper Krawczyk - faza grupowa
gra mieszana:
Anastasia Kosenchuk//Adrian Krawczyk - faza grupowa
Anastasia Volkova //Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) - faza grupowa
gra podwójna dziewcząt:
Anastasia Kosenchuk//Scharleen Tallulah Van Coppenolle (Czechy) - miejsce 1
Anastasia Volkova//Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) - miejsce 3
gra podwójna chłopców:
Adrian Krawczyk//Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) - miejsce 2

Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Turniej Młodzików - 19.09.2015 Słupca


Turniej Młodzików w Słupcy
Natan Hemer - zawodnik UKS Korona Pabianice wziął udział w „Ogólnopolskim Turnieju Młodzików” w Słupcy. Reprezentant UKS Korona zdobył dwa brązowe medale - w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej w parze z Pauliną Karską (SKSR Wolant Łódź). GRATULACJE!!!
 

XXXVIII Dni Pabianic - 13-14.06.2015 Pabianice


We wspaniałej rodzinnej atmosferze, nie pozbawionej jednak prawdziwej sportowej rywalizacji odbył się Turniej Badmintona z okazji XXXVIII Dni Pabianic. Do Hali Powiatowej przybyło około pięćdziesięciu zawodników z Katowic, Zabrza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi i Pabianic.
W rozgrywkach licznie wzięli udział młodsi oraz starsi zawodnicy UKS Korona, wielu z nich zdobyło miejsca medalowe oraz trofea w postaci pucharów, medali i dyplomów.
Zawodnikom, którzy znaleźli się poza podium wręczono pamiątkowe dyplomy uczestnika turnieju.Wszystkim serdecznie gratulujemy sportowej postawy!!

Wyniki zawodników UKS Korona:
W kategorii dzieci i młodzież U-13 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Joanna Klimczak, na drugim znalazła się Aleksandra Mikołajczyk, a trzecie zajęły Anastazja Podborska oraz Marietta Kazimierczak. Wśród chłopców U-13 zwyciężył Adrian Krawczyk.
Pierwsze miejsce w grze singlowej dorosłych zdobył Artur Gwiazdowski. Drugie zajął Kacper Kozak, a na trzecim miejscu uplasowali się Rafał Grenda wraz z Robertem Borszczem (Zabrze).
Najlepsi w grze deblowej dorosłych okazali się Artur Gwiazdowski i Natan Hemer, drugie miejsce zajęli Rafał Grenda i Robert Borszcz, a trzecie wywalczyła para deblowa Natalia Mróz i Maciej Mróz.

Pozdrawiamy Wszystkich uczestników i zapraszamy ponownie!

Międzynarodowy Turniej Badmintona - 28.03.2015 Pabianice

 
W sobotę 28 marca w Pabianickiej hali Powiatowej odbyły się międzynarodowe zawody badmintonowe dla dzieci i młodzieży w kategoriach U-11, U-13, U-15 oraz U-15. W zawodach wzięło udział 63 zawodników w tym udział liczna i mocna grupa zawodników z Ukrainy. Odwiedziły nas również ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego, Kędzierzyna Kożle, Suchedniowa oraz z Łodzi. Rozegrano ponad 100 zaciętych meczy, które stały na bardzo wysokim poziomie. Zawody odbywały się we wspaniałej atmosferze, która to przełożyła się również na zawiązanie międzynarodowych przyjaźni.
Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy w naszym mieście zorganizować turniej na bardzo wysokim poziomie we wspaniałej atmosferze.
Wyniki sportowe
Galeria zdjęć - autor:Krzysztof Niewiadomy

Turniej Badmintona - 24.01.2015 Pabianice

 
W sobotę 24 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach, został rozegrany Turniej Badmintona dla dzieci. Zgłosiło się 32 zawodników, łącznie zostało rozegranych 86 meczy na 4 kortach. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Korona.
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy I-II (6-8 lat).
Miejsca:
1. Krzysztof Bibik
2. Marysia Kobalczyk
3. Klaudia Płusa

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy III-IV dziewczęta.
Miejsca:
1. Nikola Nowińska
2. Oliwia Tylka
3. Hania Użak

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy III-IV chłopcy.
Miejsca:
1. Szymon Forysiak
2. Hubert Kraska
3. Kacper Więclewski

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy V-VI dziewczęta.
Miejsca:
1. Joanna Klimczak
2. Martyna Łyżwa
3. Aleksandra Mikołajczyk

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy V-VI chłopcy.
Miejsca:
1. Adam Bibik
2. Michał Czech
3. Kacper Krawczyk
.
(c)2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 1940
Copyright ©2016 UKS Korona Pabianice, All Rights Reserved 
Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów publikowanych na stronie w całości bądź w części wymaga naszej zgody bądź podania źródła.
 
Administrator strony: Anna Markus Admin:AniaM(AM),
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem