AKTUALNOŚCI  2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Białystok 16-18.12.2016

Zawodnicy klubu UKS Korona Pabianice pojechali do Białegostoku na Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie w kategorii Junior Młodszy. Nasz klub reprezentowali zawodnicy: Artur Gwiazdowski, Natan Hemer, Kacper Okrojek, Adrian Krawczyk i trener Switlana Kosenchuk. W tej kategorii w turnieju wystartowało 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. UKS Korona znalazła się w jednej grupie z LKS Technik Głubczyce i UKS Hubal Białystok.

Zawody rozpoczęły sie oficjalną ceremonią otwarcia. Odegrany został hymn państwowy, zawody otworzył prezes UKS Hubal Białystok Lech Szargiej, a następnie krótkie słowa wygłosił
nowy prezes PZBAD, p. Marek Zawadka.

Dla naszej drużyny zawody rozpoczęły się o 9 rano meczem z Hubalem Białystok. Wygraliśmy wszystkie 5 meczów! W grach pojedynczych Artur, Natan i Adrian, w grach podwójnych Natan z Kacprem i Artur z Adrianem. Ten mecz pozytywnie nastawił całą drużynę, ale tego dnia pozostało nam już tylko obserwować zmagania rywali w naszej i w drugiej grupie. Nas czekały kolejne mecze następnego dnia.

O dziewiątej rano w sobotę rozpoczęliśmy mecz z faworytami turnieju - zawodnikami z Głubczyc Artur wygrał pierwszy mecz z Maciejem Matuszem. W drugim meczu nasza para 
deblowa Artur z Natanem w 3 setowym pojedynku przegrała z Maciejem Matuszem i Bartoszem Gałązką. Również pozostałe spotkania przegraliśmy, siła zawodników z Głubczyc była zbyt duża. Ostatecznie zajęliśmy w grupie miejsce drugie. Oznaczało to, że kolejny mecz zagramy z drużyną z drugiej grupy i będzie to mecz o brązowy medal.
 
W drugiej grupie każda drużyna wygrała po jednym meczu i o kolejności zadecydowały zdobyte/stracone sety i punkty w grach. Ostatecznie na drugim miejscu znalazła się ekipa
z UKS Unia Bieruń. Grają w niej 2 reprezentaci kadry Polski Juniorów Młodszych Wiktor Trecki i Szymon Stokfisz i to m.in z nimi przyszło się zmierzyć naszej drużynie.

Mecz rozpoczął sie ok. poludnia i był bardzo zacięty, trwał prawie 3 godz. Pierwszy pojedynek Artur wygrał z Wiktorem Treckim. Następnie nasza para Artur z Natanem po 3 setowym meczu uległa parze Trecki/Stokfisz. W kolejnym meczu singlowym Natan również po 3 setowej walce przegrał z Szymonem Stokfiszem.  Przegrywaliśmy 1:2 , ale siłę naszej drużyny pokazali Adrian i Kacper, którzy  bez problemu w 2 setach ograli pare Kłaput/Szatkowski. W decydującym meczu świetnie zagrał nasz najmłodszy zawodnik (występujący obecnie jako młodzik) Adrian Krawczyk i zapewnił naszej drużynie zwycięstwo 3:2 i historyczny dla klubu UKS Korona wynik, czyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

III Rodzinny Turniej Badmintona "Rodzina na Medal" 11.12.2016


Dziękujemy, że tak licznie zjawiliście się na turnieju w Pabianicach przybywając z wielu miast województwa łódzkiego. Było to wspaniałe spotkanie w gronie życzliwych i przyjaznych osób, zabawa … nie pozbawiona jednak sportowej rywalizacji i walki do ostatniej lotki czyli Mega Moc Pozytywnej Energii!!!  Prawdziwy POWER na kortach!! Rozegraliśmy mnóstwo pojedynków, ...były to gry podwójne … w różnych kategoriach wiekowych … i wynika z tego, że w gronie naszych młodych zawodników, także wujek, ciocia, mama, tata w badmintona też wymiata :) !!
Były momenty wielkiej euforii … krzyku radości z wygranej, ale też chwile z łezką w oku … szczególnie wśród najmłodszych graczy.
Piękne podziękowania ślemy współorganizatorowi i darczyńcom, dzięki którym wszyscy zostali wyróżnieni za podjęcie walki. Każda ze zgłoszonych par otrzymała prezenty i upominki, ponadto dyplomy uczestnika i pamiątkowe foto.

Pierwsze trzy miejsca premiowane były nagrodami i medalami … najlepsi z każdej kategorii zgarnęli mega puchary.
Współorganizatorem turnieju był Powiat Pabianicki, a Darczyńcami: 
Firma Wod-Przem Kazimierz Mackiewicz z Torunia, 
Firma Estetika Dental Clinic Piotr Pawłowski z Łodzi, 
Senator RP Maciej Łuczak, 
Urząd Miasta Pabianice,
Biuro Plus, 
Firma Orion, 
Double Tree by Hilton Łódź. 
 
Szczególne podziękowania dla: 
Kasia Krawczyk, Michał Forysiak, Kasia Gwiazda, Dorota Gwiazdowska i Ania Markus … jest Moc!!! 
Jeszcze raz Dzięki Wielkie, że Byliście z Nami. Pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia na następnym turnieju...
Z ramienia Zarządu :)
Zwycięzcy w kategorii U9
Tatiana Kosenchuk , Switlana Kosenchuk
Szymon Gwiazda, Rafał Gwiazda
Brian Borowski, Robert Borowski
Zwycięzcy w kategorii U13
Krzysztof Bibik, Robert Bibik
Maksymilian Gwiazda, Joanna Szarata
Hanna Użak, Marcin Użak
Zwycięzcy w kategorii U15 i powyżej
Artur Gwiazdowski, Waldemar Gwiazdowski
Adrian Krawczyk, Tomasz Krawczyk
Julia Grenda, Rafał Grenda

Gala Sportu PabianiceBadminton ... na Powiatowej Gali Sportu :) Zawodnik Adrian Krawczyk i działacz sportowy Zbigniew Pintera ... Nagrodzeni!! GRATULUJEMY!!! 
Starostwo Powiatowe w Pabianicach nagrodziło najlepszych sportowców naszego regionu w minionym roku szkolnym.
Nagrody otrzymali:
Adrian Krawczyk za osiągnięcie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym :)
Zbigniew Pintera za wieloletnią działalność sportową :)

XXII Mistrzostwa Bierunia 27.11.2016

 
27 listopada odbyły sie XXII Mistrzostwa Bierunia. Nasz klub reprezentowała czwórka zawodników.

U-9 Szymon Gwiazda rozegrał dwa mecze-jeden przegrany i jeden wygrany i 
zajął 3cie miejsce

U-11 Kamil Markus wygrał mecze grupowe, niestety odpadł w nastepnym meczu i 
zajął tym samym miejsce 5/8

U13 Hanna Użak wygrała dwa mecze grupowe i jeden przegrała, zajęła 3cie miejsce
U13 Maks Gwiazda również wygrał dwa mecze i jeden przegrał i tym samym zajął 3cie miejsce.

Ogólnopolski Turniej Badmintona "Puchar Kujaw" 19-20.11.2016


Z Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona „ Puchar Kujaw” zawodnicy UKS Korona Pabianice przywieźli cztery medale!!
Gra pojedyncza Młodzików:
          Brąz - Anastasiia Kosenchuk
          Srebro - Adrian Krawczyk 
Gra podwójna Młodziczek Młodszych:
          Złoto - Nikola Nowińska / Natalia Wudarska (UKS Iskra Sarbice)
Gra mikstowa Młodzików:
          Złoto - Anastasiia Kosenchuk / Adrian Krawczyk

W grach pojedynczych dziewcząt Anastazja wygrywała swoje kolejne mecze, ale już w półfinale musiała uznać wyższość starszej turniejowej jedynki. 

Nikoli z kolei nie powiodła się walka o wyjście z grupy, zabrakło szczęścia w trzysetowym pojedynku ze starszą zawodniczką. W grach pojedynczych chłopców na drugim miejscu uplasował się Adrian, który pokonał wszystkich przeciwników w drodze do finału, w walce o złoto uległ ostatecznie zawodnikowi starszemu - turniejowej jedynce.
W grach deblowych dziewcząt: Nikola i Natalia świetnie poradziły sobie ze wszystkimi rywalkami i sięgnęły po najwyższe trofeum. 
Również wspaniale zaprezentował się mikst Anastasiia / Adrian, para ta wyśmienicie poradziła sobie z kolejnymi przeciwnikami zdobywając w turnieju pierwszą lokatę.

Ogólnopolski Turniej Badmintona - Grand Prix Częstochowy z okazji Dnia Niepodległości 12.11.2016

 
Na Grand Prix Częstochowy pojechało 5 zawodników naszego klubu:
Szymon Gwiazda w kat.U9
Kamil Markus w kat.U11
Artur Gwiazdowski, Natan Hemer, Kacper Okrojek w kat. U17       
 
Ładnie zaprezentowali się nasi najmłodsi. Kamil Markus wygrał 2 mecze w swojej grupie, awansował do ćwierćfinałów, gdzie minimalnie
przegrał 19:21 19:21 z dwójką turniejową Filipem Zioła.

Szymon nie wygrał swojej grupy , ale stoczył bardzo zacięte pojedynki ze wszystkimi zawodnikami. Wygrał jeden mecz, a 2 pozostałe zakończyły się 3 setowymi "horrorami" .

Nasi najstarsi zawodnicy rywalizowali w grupie juniorów młodszych. W grze singlowej Natan i Kacper zakończyli rywalizację w swoich grupach na drugim miejscu. Artur wygrał grupę, ale później przegrał pojedynek o półfinał.

Natan i Artur oraz Kacper z Mateuszem Szatkowskim(UKS Unia Bieruń) grali również w turnieju deblowym. Obie pary zakończyły turniej na 3 miejscu.

Szkolenie Kadry Narodowej Młodzików - 6-13.11.2016 Białystok


Anastasiia i Adrian na zgrupowaniu szkoleniowym Kadry Narodowej Młodzików. Anastasiia Kosenchuk i Adrian Krawczyk biorą udział w zgrupowaniu szkoleniowym KN U15 w Białymstoku, które odbywa się w dniach 6-13.11.2016 r.
Po letnich akcjach szkoleniowych, to kolejna szansa na rozwój umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia przez naszych utalentowanych badmintonistów.
Szkolenie prowadzą trenerzy KN: Damian Pławecki i Marcin Dernoga.
To bardzo miła informacja i duże wyróżnienie dla naszych młodych badmintonistów z Pabianic, którzy odnotowali wiele znakomitych występów na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Serdecznie gratulujemy … życzymy powodzenia i solidnie przepracowanej akcji szkoleniowej!!

Grand Prix Młodzików - 28-30.10.2016 Kępno


Na turnieju z cyklu Grand Prix, pojawiła się ścisła czołówka zawodników z list klasyfikacyjnych PZBad. UKS Korona Pabianice - reprezentowali: Adrian Krawczyk i Kacper Krawczyk.
Dobry występ w grach pojedynczych odnotował Adrian, który po wyjściu z grupy wygrał mecz o ćwierćfinał (z rozstawionym z nr 3. M. Szymanowskim zawodnikiem Bennica Kędzierzyn-Koźle). Adrian już podczas tego pojedynku doznał kontuzji stopy. Wola walki pozwoliła mu na występ w półfinałowym meczu, który co prawda przegrał, ale podejmując walkę młody zawodnik pokazał charakter.
 
Mniej szczęścia miał Kacper, któremu w grze pojedynczej nie udało się pokonać fazy grupowej. Z powodu choroby na turniej nie dotarła jego partnerka J. Klimczak i gry mikstowe zostały rozegrane bez ich udziału. Mikst A. Krawczyk//D. Chojnacka (Matchpoint Ślęza) nie powtórzył sukcesu z Grand Prix Gold. W pięknym stylu wygrali pierwszy mecz w grupie, w kolejnym choć wyrównanym przegrali (18-21//20-22) z J.Melaniuk//W. Górniak  (Milenium Warszawa) i odpadli z dalszych rozgrywek.
 
Zawodnicy do Kępna udali się pod opieką Zbigniewa Pintery.

Termy Uniejów - 22.10.2016 Uniejów

 
W rozgrywkach dla najmłodszych badmintonistów wzięła udział liczna grupa z naszego klubu.
W kat U9: Anna Ciężka, Tatiana Kosenchuk, Filip Mikołajczyk, Szymon Gwiazda. 

W kat. U11: Klaudia Płusa, Kamil Markus, Marcel Matuszewski, Julka Koralewska. 

W kat. U13: Ola Jacoń, Hania Użak, Nikola Nowińska, Maksymilian Gwiazda.
Zdobyli grad medali -  7 złotych, 2 srebrne oraz 2 brązowe !
 
Brawo !!!

Mazovia Junior Cup - 14-16.10.2016 Zielonka

 
Dobiegł końca sportowy weekend 14-16.10.2016 Trzydniowy XVI MAZOVIA JUNIOR CUP 2016 - XVI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MAZOWSZA w Zielonce koło Warszawy. Posypały się medale dla UKS Korona...Srebro i dwa Brązy!!
 
Na tych prestiżowych zawodach wystartowała liczna reprezentacja naszego klubu w składzie:
juniorzy młodsi: Artur Gwiazdowski, Natan Hemer, Kacper Okrojek,
młodzik: Joanna Klimczak, Anastazja Podborska, bracia: Adrian i Kacper Krawczyk,
młodzik młodszy: Nikola Nowińska, Maksymilian Gwiazda, Szymon Forysiak,
żacy: Klaudia Płusa, Szymon Gwiazda oraz Kamil Markus.
 
Nasi zawodnicy startowali w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych. Wszyscy pokazali się z dobrej strony, rozgrywając zacięte pojedynki do ostatniej lotki, zdobywając przy tym wspaniałe sportowe doświadczenie.
 
Medaliści UKS Korona:
Młodzik Adrian Krawczyk ze srebrem w singlu i brązem w grze mieszanej.
Juniorzy Młodsi Artur Gwiazdowski i Natan Hemer z brązowym medalem w grze deblowej.
 
Podczas turnieju Adrian U-15 wystartował w grach pojedynczych oraz mieszanych, wygrał obie grupy pokonując w niej wszystkich przeciwników.
Po kolejnych zwycięskich meczach dotarł do finału gry singlowej, uznając wyższość przeciwnika zajął miejsce 2. Natomiast w grze mieszanej w parze z Aleksandrą Radziszewską (Hubal Białystok) dotarł do półfinału zajmując na podium miejsce 3. Nasz debel Gwiazdowski/Hemer U-17 wygrywając grupę i pokonując kolejnych rywali zakończył swoje zmagania na półfinale zajmując świetną 3 lokatę. Chłopcy wystartowali także w grach singlowych, ponadto Natan w mieszanych w parze z Martyną Pietrzak (MLKS Solec Kujawski).

Budżet Obywaleski - 8.10.2016 Pabianice


Dziękujemy wszystkim , którzy oddali swój głos na Pabianicką Strefę Badmintona w ramach budżetu obywatelskiego miasta Pabianic na rok 2017.
 

Dziękujemy bardzo 

II Rodzinny Turniej Badmintona - 15.10.2016 Sieradz


Badmintoniści z Pabianic pojechali do Sieradza na  II RodzinnyTurniej Badmintona.

Wyniki i relacje z Sieradza można przeczytać i obejrzeć tutaj.

Festiwal Badmintona - 8.10.2016 Suchedniów

 
W sobotę odbył się Festiwal Badmintona w Suchedniowie, wzięła w nim udział liczna grupa młodych badmintonistów Korony, którzy wywalczyli … 10 medali! 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe
 
Lokaty „naszych” w różnych kategoriach wiekowych:
U9 dziewczęta: miejsce 3. Julia Karolewska
U9 chłopcy: miejsce 1. Szymon Gwiazda, miejsce 3. Filip Mikołajczyk
U11 dziewczęta: miejsce 1. Klaudia Płusa
U11 chłopcy: miejsce 2. Kamil Markus
U13 dziewczęta gr.A: miejsce 2. Nikola Nowińska
U13 dziewczęta gr.B: miejsce 1. Hanna Użak, miejsce 2. Amelia Jaworska
U13 chłopcy: miejsce 1. Maksymilian Gwiazda, miejsce 2. Szymon Forysiak
Brawo!!
 
Skład festiwalowej reprezentacji UKS Korona: Ciężka Anna, Szymon Forysiak, Mikołajczyk Filip, Gwiazda Szymon, Płusa Klaudia, Markus Kamil, Klimczak Joanna, Kosenchuk Tatiana, Jaworska Amelia, Gwiazda Maksymilian, Hanna Użak, Nikola Nowińska, Jacoń Aleksandra, Kazimierczak Marietta, Koralewska Julia oraz Federkiewicz Natalia.

Grand Prix Gold Polski - 1-2.10.2016 Lubin

 
W weekend (1 – 2. X.2016) odbył się w Lubinie (woj. dolnośląskie) jeden z dwóch turniejów Grand Prix Gold Polski. To prestiżowe rozgrywki, gdzie w jednym miejscu spotykają się najlepsi krajowi zawodnicy w danej kategorii wiekowej.

UKS Korona Pabianice reprezentował Adrian Krawczyk, który w parze z Dominiką Chojnacką ( Matchpoint Ślęza) wywalczył brązowy medal. Warto dodać, że był to pierwszy wspólny występ tej pary mikstowej. Świetnie rozegrali mecze w fazie grupowej pokonując  m.in. rozstawioną  z nr 2 parę – A. Bibik (Łódź) // M.Frańczuk (Gdańsk) 2:0 (21:16//21:16). 
W meczu o III miejsce na podium zwyciężyli z parą nr 1 - A. Niczyporuk (Warszawa) // N. Żwan (Warszawa) 2:1(15:21//21:15//21:18).

Nowy system rozgrywek Grand Prix Gold odbywa się z podziałem na grupy A i B, i tak o ile w pojedynkach par mikstowych Adrian brał udział w grupie A, to w grach pojedynczych wystąpił w grupie B, gdzie po równie udanych pojedynkach wyszedł z grupy, a w walce o najlepsze lokaty zajął ostatecznie miejsce drugie.
 
Grand Prix Gold rządzi się swoimi prawami i tak dla wyjaśnienia:
Turniej tej rangi odbył się po raz pierwszy w historii PZBad. Prawo startu otrzymali ci zawodnicy, którzy zajmują wysokie lokaty na listach rankingowych. Rozgrywany był według nowej formuły „grupowo – grupowej” z podziałem na grupy A i B oraz z możliwością startu w dwóch typach gier. Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych (o różnej liczbie startujących), w których każdy gra z każdym. Losowanie odbyło się z uwzględnieniem rankingu i rozstawienia. Następnie rozgrywa się rundę finałową, w której także są tworzone grupy, gdzie walczy się nie tylko o miejsca na podium, ale i o kolejne lokaty. Rozgrywki grup A i B są rozgrywane niezależnie od siebie, przy czym medalami premiowane są tylko miejsca na podium grupy A. 

Liga Młodych Talentów - 1.10.2016 Przeźmierowo

 
W rozgrywkach dla najmłodszych badmintonistów podczas inauguracji Ligi Młodych Talentów - sezon 2016 / 2017 wzięli udział: bracia Szymon i Maksymilian Gwiazda oraz Kamil Markus, zdobywając odpowiednio w swojej kategorii wiekowej miejsca:II Szymon, IV Maks i V-VIII Kamil. 
 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych - 20-22.05.2016 Kobierzyce

 
Adrian Krawczyk brązowym medalistą mistrzostw Polski! 
 
Adrian zapisał piękną kartę w historii naszego klubu - jest to historyczny, pierwszy medal Mistrzostw Polski dla zawodnika oraz dla klubu UKS Korona.

20-22 maja 2016r. w Kobierzycach k. Wrocławia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. 
Duży sukces odnotował nasz zawodnik Adrian Krawczyk zdobywając brązowy medal w grze podwójnej w parze z Maksymilianem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Tryb.). W półfinałowym meczu nasz wspaniały debel uległ późniejszym mistrzom Polski – deblowi Szymon Ślepecki/Jakub Mazur (Technik Głubczyce). Nasi zawodnicy prowadzili w pierwszym secie 20:16 mając 7 setowych lotek … nie powiodło się w kolejnym secie.
 
Również bardzo dobrze zaprezentował się Adrian w grze pojedynczej zdobywając ćwierćfinał mistrzowskiego turnieju. Niewiele zabrakło do zdobycia kolejnego medalu ... jednak uległ w zaciętym ćwierćfinałowym pojedynku (16:21, 23-25) o wejście do półfinału. 
O tytuł mistrza walczyło 32 czołowych badmintonistów … to spory sukces … jesteśmy w ósemce najlepszych singlistów w kraju. Gratulujemy!! Życzymy kolejnych sukcesów.
 
Dodać należy, że do udziału w tym najbardziej prestiżowym turnieju zakwalifikował się nasz mikst Nikola Nowińska (żak) i Kacper Krawczyk- przegrali ale wśród najlepszych 24 par mikstowych, które zakwalifikowały się do udziału w najważniejszym krajowym turnieju … kolejne mistrzostwa Polski są za rok … życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.
Wielkie Brawa dla Wszystkich!! 

Adrian...Nikola ... Kacper. Jesteśmy z WAS Dumni! 
Gratulacje!! 
Za wsparcie naszych walecznych dziękujemy trenerce Swietłanie Kosenchuk i wiernym kibicom „trzymającym kciuki”, szczególnie tym, którzy na mistrzostwa dotarli z Pabianic .
Zarząd UKS Korona

Mistrzostwa Polski Młodzików 13-15.05.2016 Suwałki

 
Na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbyły sie w Suwałkach, zakwalifikowało siędwóch reprezentantów naszego klubu: Artur Gwiazdowski i Natan Hemer. Obaj grali w grach pojedynczych oraz w deblu.

Nasi zawodnicy wygrali swoje pierwsze mecze singlowe i deblowe.
Niestety odpadli w drugiej rundzie.

Grand Prix Polski MM U-13 i JM U-17 - 06-08.05.2016 Bieruń

 
Wspaniale zaprezentowali się nasi młodzi badmintoniści na czwartym i ostatnim, ale jednym z najważniejszych w tym sezonie - turnieju wysokiej rangi GPP, na którym pojawiła się czołówka zawodników z list klasyfikacyjnych PZBad. 

Do Pabianic przywieźli cztery medale. Trzy Złota i Srebro!
 
Skład naszej reprezentacji, z uwzględnieniem startu w poszczególnych typach gier:
Anastasiia Volkova U-17 JM gra pojedyncza / gra deblowa
Anastasiia Kosenchuk U-13 MM gra pojedyncza / gra mieszana
Nikola Nowińska (żak) U-13 MM gra pojedyncza / gra mieszana
Adrian Krawczyk U-13 MM gra pojedyncza / gra deblowa / gra mieszana
Kacper Krawczyk U-13 MM gra pojedyncza / gra mieszana

Nasz medalowy bilans / Medaliści GPP
Kategoria U-13 Młodzik Młodszy:)
Złoto - Anastasiia Kosenchuk - singiel
Złoto - Adrian Krawczyk // Maksymilian Danielak ( KKS Ruch Piotrków) - debel
Złoto - Anastasiia Kosenchuk // Adrian Krawczyk – mikst
Kategoria U-17 Junior Młodszy:)
Srebro - Anastasiia Volkova / Wiktoria Dąbczyńska ( MKS Orlicz Suchedniów) – debel
 
Serdeczne Gratulacje!! 
 
Nikola Nowińska i Kacper Krawczyk, uznając wyższość wysoko rozstawionych przeciwników zakończyli swój występ w fazie grupowej zarówno w grach pojedynczych oraz mieszanych, ale za zdecydowanie sportową postawę i wytrwałość do ostatniej lotki należą im się wielkie Brawa!!!
Pomimo „przegranej”, był to wyjątkowo udany turniej tych zawodników, zmierzyli się z silnymi przeciwnikami, a zdobyte doświadczenie podczas GPP … jest bezcenne.
 
Adrian Krawczyk, złoty medalista gry podwójnej oraz mieszanej podczas GPP wystąpił także w grach pojedynczych, gdzie dotarł do ćwierćfinału, trzysetowy pojedynek o półfinał przegrał z rankingowym numerem 1 w Polsce.

Anastasiia Volkova udanymi występami w grze deblowej zrekompensowała sobie „słabszy” występ w grach pojedynczych,  musiała tu uznać wyższość przeciwników, co prawda wyszła z grupy, ale przegrała w pierwszej rundzie o wejście do ćwierćfinału.
 
"Nie przegrywa ten kto upada, tylko ten kto się nie podnosi" D. Wade
Gratulacje dla Wszystkich !!

Za opiekę nad Naszą Ekipą dziękujemy Trenerce Svitlanie Kosenchuk i panu Zbigniewowi Pinterze.

Flora Cup - 29.04-1.05.2016 Elmshorn


Anastasiia i Adrian z medalami na Turnieju w Niemczech Flora Cup 2016  Deutschlands größtes Badmintonturnier  29.04 - 01.05

Na trzydniowy turniej Flora Cup 2016 do Elmshorn koło Hamburga zostało powołanych dwoje naszych zawodników UKS Korona: Anastasiia Kosenczuk i Adrian Krawczyk – Młodzicy Młodsi U-13 (świadczy to o tym, że bez echa nie przeszły ich dotychczasowe sukcesy).

Powołanie na turniej otrzymaliśmy od trenerów Kadry Narodowej Młodzików U-15  (Marcin Dernoga i Damian Pławecki) .

Była to szansa na zmierzenie się z zawodnikami m.in. z Niemiec, Norwegii czy Danii. Anastasiia i Adrian zagrali w grupie U13m (klasa master - najwyższy poziom trudności w turnieju w danej kategorii wiekowej).  

Spisali się naprawdę świetnie, zdobywając medale we wszystkich typach gier. W turnieju wzięło udział ponad  620 zawodników z ponad 100 klubów.

W rankingu zespołów z maksymalnie pięcioma zawodnikami zajęliśmy 2 miejsce. Wynik świetny zwłaszcza, że zawodników  UKS Korona było tylko dwoje.

Oto wyniki trzydniowego turnieju:
Gra mikstowa  - Złoto - Anastasiia / Adrian
Singiel - Złoto Anastasii oraz Brąz Adriana
Debel chłopcy - Złoto - Adrian Krawczyk/Szymon Ślepecki (Głubczyce) 
Debel dziewczęta - Srebro - Anastasiia Kosenchuk/Julia Prokopczuk (Kędzierzyn Koźle).
 
Dziękujemy Trenerom KN U-15. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Łódzko-Świętokrzyskie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 23.04.2016 Piotrków

 
W Piotrkowie odbyły się Łódzko-Świętokrzyskie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Województwo Łódzkie reprezentowali zawodnicy z Pabianic, Łodzi i Piotrkowa. Województwo Świętokrzyskie było reprezentowane przez zawodników z Suchedniowa.
Mistrzostwa wygrało województwo Łódzkie, a do zwycięstwa przyczynili się w dużym stopniu zawodnicy z Pabianic, którzy zajęli:
pierwsze 4 miejsca w grze pojedynczej chłopców 
Artur Gwiazdowski
Natan Hemer
Kacper Okrojek, Adrian Krawczyk
pierwsze  w grze podwójnej (A.Gwiazdowski, N.Hemer)
drugie miejsce w grze podwójnej ( z zawodnikiem z Piotrkowa) (Adrian Krawczyk, Maksymilian Danielak)
trzecie miejsce w grze mieszanej (Ola Mikołajczyk,Kacper Okrojek)

Na mistrzostwa pojechali:
Asia Klimczak, 
Marietka Kazimierczak, 
Ola Mikołajczyk, 
Kacper Krawczyk,
Adrian Krawczyk, 
Artur Gwiazdowski, 
Natan Hemer,
Kacper Okrojek 
 
oraz Trenerka Svietlana Kosenchuk ... i kibice rodzice 

V Medyczny Puchar Badmintona - 9-10.04.2016 Łódź

 
Łódź, 9.04.2016  V Medyczny Puchar Badmintona
 
W sobotę odbył się V Medyczny Puchar Badmintona w Łodzi, do współzawodnictwa przystąpiła blisko dwudziestoosobowa reprezentacja UKS Korona. We wspaniałej sportowej atmosferze młodzi zawodnicy sprawdzili swój poziom umiejętności i spisali się naprawdę świetnie.
Zaczynając od najmłodszych medalistów UKS Korona - w kategorii:
 
-dziewczęta do lat 10
zwyciężyła Hania Użak
2 miejsce Ola Jacoń
3 miejsce Nikola Federkiewicz
 
-dziewczęta do lat 15
2 miejsce Nikola Nowińska
3 miejsce Joanna Klimczak
  
-chłopcy do lat 15
zwycięzcą został Adrian Krawczyk
 
Wszystkim Serdecznie Gratulujemy!!
Fotogaleria
 
Wszyscy młodzi sportowcy z pasją i zaangażowaniem przystąpili do pojedynków, niezależnie od wyników gier należą im się brawa za odwagę oraz walkę do ostatniej lotki.
 
Pabianicka drużyna wystąpiła w składzie:
Amelia Jaworska, 
Ada Biesiacka, 
Maksymilian Gwiazda,
Natalia Federkiewicz,
Szymon Gwiazda, 
Nikola Federkiewicz, 
Zofia Sosińska, 
Kamil Markus, 
Hubert Kraska, 
Aleksandra Jacoń, 
Jakub Jasiorek, 
Filip Mikołajczyk,
Hanna Użak, 
Kacper Krawczyk, 
Marietta Kazimierczak, 
Adrian Krawczyk, 
Nikola Nowińska, 
Joanna Klimczak.

 
link na tournamentsoftware
 

V Medyczny Puchar Badmintona w Łodzi odbył się pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi oraz Polskiego Związku Badmintona.

Grand Prix Młodzików - 8-10.04.2016 Suchedniów

 
Na turniej Grand Prix Młodzików w Suchedniowie zjawili się praktycznie wszyscy zawodnicy z czołówki list klasyfikacyjnych PZBAD. Był to ostatni turniej klasyfikacyjny o podwyższonej randze, na którym zawodnicy mogli się zaprezentować , sprawdzić poziom przygotowań własnych i innych zawodników przed zbliżającymi się 15 maja Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Młodzików w Suwałkach.

Nasz klub reprezentowało 4 zawodników:
Ola Mikołajczyk
Artur Gwiazdowski
Natan Hemer
Kacper Okrojek
 
Wszyscy grali mecze pojedyncze, a oprócz tego Natan z Arturem grali w grze podwójnej, a Ola z Kacprem w grze mieszanej.

Pierwszego dnia odbyły się gry eliminacyjne w grupach. W grach pojedynczych jedynie Artur wygrał swoje mecze w grupie i przeszedł do dalszej rundy. Pozostali mimo walki i zaangażowania musieli uznać wyższość przeciwników. Ważne , że zagrali, zobaczyli jak grają inni i będą mogli pracować nad poprawą swoich umiejętności.

Artur ,w następnej rundzie - o wejście do "ósemki" turniejowej , pokonał Wiktora Treckiego.

Nasz debel Artur z Natanem trafili na silną parę w grupie (Kordek/Michałek), z którą przegrali i nie wyszli z grupy.

Drugiego dnia zawodów odbyły sie gry mieszane i cwierćfinały gier pojedynczych. Artur stoczył bardzo wyrównany pojedynek z "dwójką" turniejową - Bartoszem Gałązką. Przegrał w trzech setach, w ostatnim na przewagi. Niedużo brakowało do półfinału.

Z porażką musieli też pogodzić się Ola z Kacprem. Przeciwnicy w grupie okazali się za silni.

Zawodnicy po turnieju nie byli zadowoleni ze swojej gry, przyznali że popełniali za dużo błędów. Ważne, żeby potrafili wyciągąć wnioski i jeszcze bardziej przykładali się do treningów, żeby poprawiać swoje umiejętności.

Wyniki zawodników można obejrzeć na stronie tournamentsoftware.

Ogólnopolskim Turnieju Badmintona - 2.04.2016 Warszawa


Potrójnie złoty Adrian i Podwójnie złota Anastasiia na punktowanym przez PZBad Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Warszawie.
 
Adrian w drodze po złoto wygrał wszystkie swoje pojedynki, nie tracąc przy tym ani jednego seta!
 
Wywalczył trzy złote medale: w grze pojedynczej, w grze mieszanej z Anastasiią oraz w grze podwójnej w parze z Maksymilianem Danielakiem (Piotrków Tryb.)
 
Dwukrotnie na podium stanęła Anastasiia, także wygrywając wszystkie swoje pojedynki w grze singlowej oraz w grze mieszanej z Adrianem.
 
Nikola i Kacper chociaż zaliczyli kilka zwycięstw i urwali wiele setów przeciwnikom, musieli uznać ich wyższość zarówno w grach pojedynczych i jako para mikstowa, ale zdobyte doświadczenie i ogranie na turniejach z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
 
Wszystkim naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za walkę do ostatniej lotki. 
 
Na sobotni turniej Młodzików Młodszych do Warszawy czteroosobowa reprezentacja UKS Korona wyjechała w składzie:
Anastasiia Kosenchuk, 
Nikola Nowińska, 
Adrian Krawczyk 
Kacper Krawczyk 
pod opieką Rafała Grendy.

Organizatorem turnieju była Akademia Roberta Mateusiaka.
Zwycięzcom nagrody wręczał właśnie sam Robert Mateusiak, wielokrotny olimpijczyk i mistrz Europy.
Złota Korona!! Bądźmy Dumni z Naszych!
Gratulujemy!!!
Wyniki naszych złotych medalistów:
Wyniki Adriana
Wyniki Anastasii
„Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie dłoń, pomocną dłoń.”
 
Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy panu Kazimierzowi Mackiewiczowi właścicielowi firmy Wod-Przem z Torunia za wsparcie młodych talentów sportowych i okazaną pomoc w realizacji zadań statutowych UKS–u. Niech uśmiech i radość naszych podopiecznych będą najlepszym podziękowaniem.
 
Wyrażając głęboką wdzięczność za dobre serce i pomoc okazaną grupie naszych młodych i zdolnych badmintonistów składamy serdeczne „Dziękujemy!!”
Zarząd:
Tomasz Krawczyk
Zbigniew Pintera
Rafał Grenda
Trenerka Swietłana Kosenczuk
Badmintoniści UKS Korona
Rodzice zawodników

Ogólnopolski Turniej Badmintona - 12-13.03.2016 Imielin


Przez dwa weekendowe dni 12 i 13 marca trwał Ogólnopolski Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Miasta Imielin. W turnieju brało udział ponad 140 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Przez 2 dni rozegrano 302 mecze. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 6 medali,  w tym 3 złota.
Na podium stanęli :
w kategorii Junior Młodszy (U17) 
Anastasiia Volkova  - 1 miejsce w grze pojedynczej i podwójnej

W kategorii Młodzik (U15)
Anastasiia Kosenchuk  - 3 miejsce w grze pojedynczej 
Anastasiia Kosenchuk i Joanna Klimczak - 3 miejsce w grze podwójnej 
Artur Gwiazdowski  - 3 miejsce w grze pojedynczej 

W kategorii Młodzik Młodszy (U13)
Adrian Krawczyk - 1 miejsce w grze pojedynczej

Naszym medalistom serdecznie GRATULUJEMY!!
Każdy zawodnik naszej Ekipy zaliczył kilka zwycięskich pojedynków, zbliżając się bardziej lub mniej do strefy medalowej, ale serca i woli walki nie zabrakło nikomu.

Skład reprezentacji UKS Korona:
Nowińska Nikola
Podborska Anastazja
Kosenchuk Anastasiia
Klimczak Joanna 
Mikołajczyk Aleksandra
Volkova Anastasiia
Krawczyk Kacper 
Krawczyk Adrian 
Okrojek Kacper
Gwiazdowski Artur

Opiekunami naszych młodych badmintonistów byli: trenerka Svietlana Kosenchuk i Zbigniew Pintera. 
Dziękujemy

I Rodzinny Turniej Badmintona - 12.03.2016 Sieradz


W sobotę, 12 marca odbył się I Rodzinny Turniej Badmintona w Sieradzu. Dwie rodziny z Pabianic brały udział w rozgrywkach: rodzic plus dziecko w kategorii kl. 1-3 oraz kl. 4-6 
Swój występ zakończyli na podium:
W kat. 1-3 
miejsce 1 Hania i Michał Forysiak 
miejsce 3 Filip i Agnieszka Mikołajczyk
W kat. 4-6
miejsce 1 Szymon i Michał Forysiak

Carpatia Bad - 26-28.02.2016 Przemyśl

 
W Przemyślu odbyły się Międzynarodowe Zawody Badmintonowe dla młodzików i juniorów. Nasz klub reprezentował Artur Gwiazdowski. W grze singlowej znalazł się w pierwszej ósemce turnieju, a w walce o półfinał przegrał z rozstawionym z nr 1 w kategorii młodzików Łukaszem Cimoszem.

Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych - 6.02.2016 Suchedniów


Kolejny wspaniały występ zawodników UKS Korona na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Suchedniowie k. Kielc. W sobotę, 6 lutego medale wywalczyli:
Młodzik Młodszy:
Złoto w grze pojedynczej Anastasiia Kosenchuk
Złoto w grze pojedynczej Adrian Krawczyk
Złoto w grze podwójnej Adrian Krawczyk w parze z M. Danielak (Piotrków Trybunalski)
 
Do ćwierćfinału awansował Kacper Krawczyk. Nasi Młodzicy zaliczyli udany występ w wyższej kategorii wiekowej - Juniorów Młodszych:
Srebro w grze pojedynczej Artur Gwiazdowski
Złoto w grze podwójnej nasz debel A.Gwiazdowski/Natan Hemer.
 
W fazie grupowej zakończyli swój występ:
para deblowa Anastasiia Kosenchuk/Nikola Nowińska(młodzik mł.) i para mikstowa Nikola Nowińska/Kacper Krawczyk(młodzik mł.) 
oraz Natan Hemer w grze pojedynczej.

Gratulacje dla Zawodników i Trenerki Swietłany.

Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych - 16.01.2016 Suchedniów


 16 stycznia odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Suchedniowie.Nasi zawodnicy odnotowali wspaniały występ w tych mocno i licznie obsadzonych zawodach. Nasz klub reprezentowało jedenastu zawodników - wielu z nich stanęło na podium bądź awansowało do ćwierćfinału. Do Pabianic przywieźliśmy sześć medali - 3 złote oraz 3 srebrne.
 
Oto wyniki UKS Korona Pabianice:
Gra pojedyncza:
*ZŁOTO Artur Gwiazdowski (Młodzik)
*SREBRO Natan Hemer (Młodzik)
*SREBRO Anastasiia Kosenchuk (Młodzik Młodszy)
*SREBRO Adrian Krawczyk (Młodzik Młodszy)

Gra podwójna
*ZŁOTO pary mikstowej Anastasiia Kosenchuk//Adrian Krawczyk (Młodzik Mł.)
*ZŁOTO pary deblowej Artur Gwiazdowski//Natan Hemer (Młodzik)
ĆWIERĆFINAŁ para mikstowa Nikola Nowińska//Kacper Krawczyk (Młodzik Mł.)
ĆWIERFINAŁ para deblowa Marietta Kazimierczak//Anastazja Podborska (Młodzik Mł.)
Młodym badmintonistom i Trenerce Serdecznie Gratulujemy !!
Skład Ekipy: Nikola Nowińska, Anastasiia Kosenchuk, Marietta Kazimierczak, Anastazja Podborska, Joanna Klimczak, Aleksandra Mikołajczyk, Adrian Krawczyk, Kacper Krawczyk, Artur Gwiazdowski, Natan Hemer, Kacper Okrojek.

Grand Prix Polski - 8-10.01.2016 Suwałki

 
Trzy medale każdego koloru dla naszych badmintonistów na prestiżowym międzynarodowym turnieju z serii Grand Prix Polski w Suwałkach (zaliczanym do czterech najważniejszych turniejów w kraju). Zawodnicy Korony rozegrali wspaniały turniej Grand Prix Polski Młodzików Młodszych „Pogodne Suwałki” oraz Grand Prix „TRACK TEC” Juniorów Młodszych w BADMINTONIE  8 – 10 styczeń 2016.
 

W trzydniowym turnieju wystąpiło ponad 130 młodych badmintonistów z Polski, Białorusi, Łotwy i Ukrainy.
Złoty medal dla Korony wywalczyła Anastasiia Volkova (junior młodszy) grając w debla z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów), Anastasiia zdobyła jeszcze srebro w grze singlowej.
 
Adrian Krawczyk (młodzik młodszy) wywalczył brązowy medal grając w debla z Andrzejem Niczyporukiem (AZS UW Warszawa), w grze singlowej Adrian dotarł do turniejowego ćwierćfinału.
 
Tym razem bez medalu wróciły Anastasiia Kosenchuk i Nikola Nowińska, pomimo walki – dziewczynom nie udało się wyjść z grupy.
Skład naszej reprezentacji: Anastasiia Volkova, Anastasiia Kosenchuk, Nikola Nowińska oraz Adrian Krawczyk.
Opiekunem naszego zespołu był pan Zbigniew Pintera.
Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na słowa uznania za godne reprezentowanie klubu i wspaniałą, zaciętą walkę do ostatniej lotki.
Otrzymaliśmy podziękowania za współpracę od Prezydenta Miasta Pabianic p.Grzegorza Mackiewicza i Starosty Pabianickiego p. Krzysztofa Habury.

Jako klub również cieszymy się z tej współpracy. Liczymy, że i w kolejnych latach władze miasta będą równie życzliwie wspierały działalność klubu i badmintona w Pabianicach. Obserwujemy rosnące zainteresowanie tym sportem wśród dzieci i młodzieży pabianickiej i jest to bardzo budujące. Dziękujemy bardzo za wsparcie finansowe, za możliwości rozwijania bazy treningowej i oczywiście prosimy o jeszcze :-)

II Rodzinnego Turnieju Badmintona - 6.12.2015 Pabianice


Wspaniała atmosfera panowała podczas II Rodzinnego Turnieju Badmintona „ Rodzina na medal”.        

Uczestnikom naszego turnieju oraz kibicom towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Startujący mierzyli się ze sobą w grach podwójnych. Młodym zawodnikom startującym w trzech kategoriach wiekowych U-9, U-12 oraz U-15 i więcej - towarzyszył dorosły członek rodziny (mama, tata, ciocia lub wujek). Wśród graczy było wielu początkujących zawodników, debiutujących w tego typu imprezie. Rywalizowali oni z zawodnikami bardziej doświadczonymi - wśród, których byli trenerzy badmintona, regularnie grający amatorzy oraz zawodnicy należący do badmintonowych klubów sportowych. 

Uśmiech nie opuszczał graczy, bez względu na wynik meczu - ponieważ hasło przewodnie naszego turnieju brzmiało: „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Każdy młody gracz otrzymał dyplom uczestnika turnieju, pamiątkowe zdjęcie oraz prezenty. Dodatkowo miejsca na podium premiowane były medalami, a zwycięzcy każdej kategorii otrzymali puchary.

W turnieju wzięło udział 70 zawodników (lista zgłoszonych) , między innymi z: Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi oraz Pabianic i okolic. Nawiązały się nowe sympatyczne znajomości wśród dzieci i rodziców, wielu z nich zadawało nam pytanie – kiedy odbędzie się kolejny turniej.

Nasze działania w realizacji turnieju wsparli: Urząd Miasta Pabianic oraz Starostwo Powiatowe w Pabianicach, dzięki czemu klub mógł przygotować poczęstunek oraz nagrody dla każdego uczestnika turnieju. Pięknie dziękujemy. 
Jesteśmy wdzięczni także dyrekcji SP 3 w Pabianicach za udostępnienie sali gimnastycznej i sprzętu nagłaśniającego.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów (był to udany debiut nowego zarządu) uczestników i kibiców … dotrzymaliście słowa – zabraliście ze sobą dużą dawkę dobrego humoru, super zabawy i godnej, sportowej postawy 
Gratulacje dla Wszystkich!!
Zapraszamy ponownie!

Poniżej medaliści w poszczególnych kategoriach

U-9 
Jakub Tomaszewski, Andrzej Tomaszewski
Klaudia Płusa, Rafał Płusa
Mateusz Wojnowicz, Mariusz Wojnowicz 
 
U-12
Anastasiia Kosenchuk, Swietlana Kosenchuk
Julia Grenda, Rafał Grenda
Adrian Krawczyk, Katarzyna Krawczyk 
 
U-15
Artur Gwiazdowski, Waldemar Gwiazdowski
Natalia Mróz, Maciej Mróz
Julia Woskresińska, Maciej Woskresiński
 
 
(c)2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 1911
Copyright ©2016 UKS Korona Pabianice, All Rights Reserved 
Dalsze rozpowszechnianie tekstów i materiałów publikowanych na stronie w całości bądź w części wymaga naszej zgody bądź podania źródła.
 
Administrator strony: Anna Markus Admin:AniaM(AM),
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem