Rozegrany został pierwszy w sezonie 2015/2016 turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski.
W dniach 25-27 września w Suchedniowie k. Kielc odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona
"Puchar Gór Świętokrzyskich" w silnej międzynarodowej obsadzie.
Wśród zawodników z naszego kraju uczestnikami byli reprezentanci niemal wszystkich województw.
W gronie najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski wystartowali również badmintoniści z Pabianic.
Razem z naszą nową trenerką Svietlana Kosenchuk do Suchedniowa wyjechała pięcioosobowa reprezentacja
Pojedynki były bardzo zacięte i dostarczały wielu emocji, zwłaszcza te rozgrywane w trzech setach, gdzie stawką była
strefa medalowa oraz gra o finał.
Złoto dla naszego klubu -w grze deblowej- wywalczyła ANASTASIA KOSENCHUK w parze z zawodniczką z Czech
Scharleen Tallulah Van Coppenolle pokonując w finale parę z Białorusi (19-21 21-15 21-15).
Anastasia zdobyła także srebrny medal w grze pojedynczej- przegrywając w finale ze swoją partnerką deblową (16-21 5-21).
Ze srebrnym medalem – w grze deblowej- wrócił zawodnik ADRIAN KRAWCZYK, który w parze z Maksymilianem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Trybunalski)
pokonali w meczu półfinałowym wysoko rozstawioną parę nr 3 (19-21 25-23 21-13). Przegrywając niestety, w wyrównanej i zawziętej walce o złoto z parą nr 1 (14-21 18-21).
Brązowym medalem – także w grze deblowej- może pochwalić się ANASTASIA VOLKOVA, która grała w parze z Wiktorią Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów)
wygrały ćwierćfinał z wynikiem (18-21 21-14 17-21), ulegając w półfinale w zaciętym meczu (18-21 21-17 15-21).
Mniej szczęścia w losowaniu mieli: Nikola Nowińska U-11 (żak) oraz Kacper Krawczyk U-13 (młodzik młodszy), którzy zakończyli swój występ w fazie grupowej.
Wszystkim naszym młodym zawodnikom dziękujemy za wzorową postawę na boisku oraz za wspaniałą walkę do końca o każdy cenny punkt.
A naszej nowej trenerce Svietlanie Kosenchuk za opiekę i wsparcie podczas tego prestiżowego turnieju.
Szczegółowe wyniki:
gra pojedyncza dziewcząt:
Nikola Nowińska - faza grupowa
Anastasia Kosenchuk - miejsce 2
Anastasia Volkova - miejsce 9-16
gra pojedyncza chłopców:
Adrian Krawczyk - miejsce 9-16
Kacper Krawczyk - faza grupowa
gra mieszana:
Anastasia Kosenchuk//Adrian Krawczyk - faza grupowa
Anastasia Volkova //Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) - faza grupowa
gra podwójna dziewcząt:
Anastasia Kosenchuk//Scharleen Tallulah Van Coppenolle (Czechy) - miejsce 1
Anastasia Volkova//Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) - miejsce 3
gra podwójna chłopców:
Adrian Krawczyk//Maksymilian Danielak (KKS Ruch Piotrków Trybunalski) - miejsce 2