15.12.2013 Pabianice - badminton UKS Korona Pabianice

15.12.2013 Pabianice

Turnieje > 2013
Wyniki II Festiwalu Badmintona 15.12.13r.

W niedzielę w Pabianicach odbył się II Międzynarodowy Turniej Badmintona. Przyjechali zawodnicy z Łodzi, Kalisza, Opola, Warszawy, Suchedniowa, Płocka oraz goście z Ukrainy, Bangladeszu, Chin i Wietnamu.

Imprezę uświetnili: Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura, który od lat wspiera pabianickiego badmintona; przewodniczący Rady Gminy Pabianice Arkadiusz Jaksa oraz dyrektor II LO w Pabianicach Krzysztof Zajda.

71 zawodników grało na 7 matach w Hali Sportowej przy ul. Św. Jana, dzięki gościnności dyrektora Zajdy. Rozegrano ponad 100 meczy, wiele bardzo zaciętych, trzysetowych i na przewagi.
Gościem imprezy była Pani Kamila Augustyn jedna z najlepszych polskich badmintonistek, olimpijka z Londynu. Pani Kamila podarowała Prezesowi Łódzkiego Wojewódzkiego Związku Badmintona Mariuszowi Popa, śliczną badmintonową choinkę. Turniej odwiedziła również trener kadry Polski juniorów młodszych Pani Dorota Danielak z zaprzyjaźnionego klubu KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze sportu i przyjaźni, a badmintoniści już dziś zapisywali się na kolejny pabianicki turniej.

Wygrani w poszczególnych kategoriach:

Singiel kobiet FUN
I Anna Kaźmierkowska